Seksuolog

brak potrzeb seksualnych – trudności w osiąganiu orgazmu – lęk przed współżyciem – przedwczesny/opóźniony wytrysk – zaburzenia erekcji – nadmierny popęd seksualny – uzależnienie od seksu – kompulsywna masturbacja – niekontrolowane korzystanie z pornografii

Seksuolog w Bydgoszczy

Wsparcie dla osób dorosłych

Jeśli chcesz, aby Twoje życie seksualne było bardziej satysfakcjonujące i odpowiadające Twoim potrzebom proponujemy wizytę u specjalisty. W Propsyche oferujemy pomoc w przypadku takich problemów jak m.in.: brak lub obniżenie potrzeb seksualnych, trudności w osiąganiu orgazmu, lęk przed współżyciem, przedwczesny/opóźniony wytrysk, zaburzenia erekcji, uzależnienie od seksu. Na wsparcie mogą liczyć także osoby nieheteronormatywne i ich rodziny, a także rodzice potrzebujący konsultacji na temat rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży.

Wizytę u psychoseksuologa warto rozważyć, jeśli występują: 
Seksuolog Bydgoszcz - Propsyche.
Pomoc psychoseksuologiczna w Bydgoszczy

W Propsyche pomagamy osobom o różnych tożsamościach, orientacjach seksualnych i potrzebach seksualnych. Prowadzimy konsultacje dla rodziców dotyczące rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży, a także psychoterapię dla osób transpłciowych i różnorodnych płciowo, włączając w to doradztwo i wsparcie w tranzycji. Pracujemy w nurcie pozytywnej seksualności. Opiera się on na założeniu, że wszystkie aktywności seksualnych są równe. Muszą spełniać jednak pewne zasady – być podejmowane w sposób odpowiedzialny i świadomy przez dojrzałe emocjonalnie osoby, a także za przyzwoleniem wszystkich zainteresowanych stron, bez krzywdzenia drugiej osoby.

Seksuolog Bydgoszcz - Propsyche.
Seksuolog Bydgoszcz - Propsyche.

Psycholog seksuolog w Bydgoszczy

Terapia pomaga uporządkować myśli i zrozumieć mechanizmy kierujące Twoim życiem i zachowaniami. Terapeuta dokłada starań, żebyś podczas rozmów czuł lub czuła się komfortowo. Pamiętaj, że głównym celem specjalisty, którego odwiedzasz jest okazanie Ci wsparcia i znalezienie korzystnego sposobu na wypracowanie nowych nawyków i zachowań w sferze seksualnej. W Propsyche nie spotkasz się z krytyką, subiektywną oceną Twoich wyborów, lecz z profesjonalizmem i szacunkiem. Każda konsultacja odbywa się w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Wizyta w naszym ośrodku w Bydgoszczy lub spotkanie online może pomóc Ci zrozumieć Twoje potrzeby, znaleźć sposoby na zaprzestanie zachowań, które powodują dyskomfort lub cierpienie, pogodzić się ze świadomością, że nie masz wpływu na wybory bliskich osób oraz rozpocząć nowy, satysfakcjonujący Cię rozdział w życiu.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które rozważają rozpoczęcie współpracy z seksuologiem w Bydgoszczy.

Taka terapia to krótko, lub długoterminowa regularna praca skoncentrowana na określonych trudnościach związanych z życiem seksualnym osoby. Intensywność i czas trwania terapii, a także wykorzystywane techniki terapeutyczne są ściśle uzależnione od potrzeb osoby zgłaszającej się do seksuologa oraz natury przeżywanych trudności. Najczęściej stosowane metody pracy w terapii seksuologicznej to edukacja seksualna, techniki terapii poznawczo-behawioralnej (w tym metody treningowe stosowane zgodnie z zaleceniem seksuologa w domu, samodzielnie lub w parze) i neutralizowanie nieuzasadnionych lęków lub postaw, które utrudniają osiągnięcie satysfakcji seksualnej, a także techniki relaksacyjne.

Lekarz seksuolog i psycholog seksuolog  uzupełniają się. Psycholog w czasie pierwszych konsultacji może poprosić o udanie się również na konsultację do lekarza, a z kolei lekarz seksuolog pokieruje na konsultację lub terapię z psychologiem, by zweryfikować możliwe podłoże psychiczne przeżywanych trudności.
 
Lekarz seksuolog zajmuje się przede wszystkim zaburzeniami, które mają podłoże biologiczne. Lekarz posiada uprawnienia do skierowania pacjenta na odpowiednie badania diagnostyczne oraz może wypisać receptę na leki, które wspomogą terapię. 
 
Psycholog specjalizujący się w obszarze seksuologii człowieka pomaga osobom mającym problemy natury seksuologicznej poprzez oddziaływania psychologiczne.
 
Bardzo często przyczyną problemów doświadczanych w sferze seksualnej, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, leży nie w ciele, a w psychice – m.in. w sposobie przeżywania własnej seksualności, negatywnych emocjach, towarzyszących zbliżeniu z drugą osobą lub w postawach względem seksualności wyniesionych z domu. 

Czasem przepracowanie wyniesionych z domu postaw i rozwianie wątpliwości na temat seksualności możliwe jest na dwóch, trzech konsultacjach, i te spotkania są wystarczające by odczuć poprawę. Niekiedy jednak sama edukacja seksualna nie wystarczy i potrzebna jest dłuższa praca, obejmująca więcej spotkań diagnostycznych i krótko- lub długoterminową pracę terapeutyczną. 

Zarówno indywidualne, jak i wspólne wizyty u seksuologa mogą być korzystne, w zależności od konkretnej sytuacji i problemów, z którymi się osoba lub para zwraca. W niektórych przypadkach problemy seksualne mogą dotyczyć jednej osoby, a w takiej sytuacji indywidualna konsultacja może być bardziej odpowiednia. W innych sytuacjach, gdzie kwestie seksualne wpływają na cały związek, wizyta razem z partnerem/partnerką jest efektywniejsza. Ostateczna decyzja zależy od specyfiki problemu oraz decyzji osób potrzebujących pomocy specjalisty.

Odczuwanie skrępowania przed wizytą u psychoseksuologa jest całkowicie normalne. Aby zapanować nad nim, pomyśl o tym, co chcesz omówić i zapisz swoje myśli. To pomoże Ci lepiej skoncentrować się podczas wizyty. Skup się na tym, dlaczego postanowiłeś/aś skorzystać z pomocy i jakie korzyści może przynieść wizyta. Pamiętaj, że idziesz na spotkanie z profesjonalistą, który ma doświadczenie w rozmowie na trudne tematy w sposób delikatny i szanujący. Jeśli skrępowanie jest nadal silne, rozważ omówienie tych uczuć na początku wizyty.

Cennik usług pomocy psychoseksuologicznej w Bydgoszcz

Poniżej zamieszczamy cennik związany z pomocą psychoseksuologiczną dla osób dorosłych. Cenny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

  • Konsultacja psychologiczna, psychoseksuologiczna indywidualna | 45-50 min. 200 zł
  • Konsultacje przed rozpoczęciem psychoterapii | 45-50 min. 160 - 200 zł
  • Sesja psychoterapii indywidualnej | 45-50 min. 160 - 200 zł

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche