Leczenie zaburzeń pamięci

Przyczyny zaburzeń pamięci u dorosłych – Diagnoza i leczenie zaburzeń pamięci – Jak dbać o pamięć? – Co zabrać na pierwszą wizytę w specjalisty zajmującego się leczeniem zaburzeń pamięci w Bydgoszczy? 

Leczenie zaburzeń pamięci

Pomoc dla osób dorosłych w Bydgoszczy

Problemy z pamięcią mogą się pojawić w każdym wieku. Powodem mogą być choroby, urazy głowy, stres. Jeśli częściej niż zwykle zdarza Ci się zapominać o ważnych sprawach, masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa, gubisz przedmioty codziennego użytku, zasięgnij porady specjalisty. W Propsyche możesz przeprowadzić kompleksową diagnostykę związaną z problemami z funkcjami poznawczymi, w tym z pamięcią.

Zaburzenia pamięci mogą mieć różne przyczyny, w tym:
Leczenie zaburzeń pamięci w Bydgoszczy - Propsyche.
Diagnoza problemów z pamięcią w Bydgoszczy

Diagnoza zaburzeń pamięci wymaga dokładności i doświadczenia. Zazwyczaj przeprowadza ją neurolog, psychiatra lub neuropsycholog. Proces diagnozy obejmuje m.in.:

Leczenie zaburzeń pamięci w Bydgoszcz

Leczenie zaburzeń pamięci zależy od ich przyczyny i może obejmować terapię farmakologiczną, rehabilitację i treningi neuropsychologiczne, w tym ćwiczenia pamięci prowadzane za pomocą specjalnych aplikacji, także zdalnie (np. HeadApp), czasami także psychoterapię i psychoedukację. W niektórych przypadkach leczenie może być długotrwałe.

Jak odpowiednio zadbać o pamięć?

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Logo HeadApp- aplikacja neuropsychologiczna.

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do treningu funkcji poznawczych i rehabilitacji neuropsychologicznej.

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób planujących rozpoczęcie diagnozy i leczenia zaburzeń pamięci w Bydgoszczy.

Nie ma potrzeby przygotowywać się do rozmowy, wystarczy, opisać powód wizyty, tak jak zwyczajowo robi się to przy wizytach u lekarzy innych specjalności. Ważne jest, aby zabrać ze sobą na wizytę dokumenty z listy, która znajduje się na samym dole tej strony.

Tak. Czasami może tak być, wszystko zależy od konkretnego przypadku: wieku pacjenta, objawów, itd. Może się zdarzyć, że konieczne jest zrobienie np. EEG lub inne.

Lekarz psychiatra może zasugerować konsultację z psychologiem lub psychoterapię. Czasami psychoterapia może wspomagać leczenie farmakologiczne, innym razem może być jedyną formą terapii. Decyzję w tej sprawie podejmują rodzice po przedstawieniu przez lekarza możliwości związanych z leczeniem.

Cennik Całościowego Pakietu Diagnostycznego w Propsyche

Poniżej zamieszczamy cennik pomocy dla pacjentów powyżej 60 r. ż, ze zdiagnozowaną chorobą neurozwyrodnieniową, np. chorobę Alzheimera lub z zaburzeniami pamięci . Ceny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

  • Pierwsza wizyta 590 zł

    Wizyta ok. 3 godzin, odbywa się badanie pielęgniarskie, psychologiczne oraz lekarskie.

  • Druga wizyta 450 zł

    Wizyta 60-75 minut.

  • Kolejna wizyta | Pakiet kontrolny jednodniowy 450 zł

    Lekarz + neuropsycholog. Wizyta 60-75 minut.

  • Kolejna wizyta | Konsultacja lekarska kontrolna 290 zł

    Wizyta ok. 30 minut.

  • Kolejna wizyta | Konsultacja psychologiczna 200 zł

    Psycholog lub neuropsycholog. Wizyta 45-50 minut.

Podczas wizyty zbierany jest szczegółowy wywiad, przeprowadzana jest analiza dokumentacji medycznej, przyjmowanych leków, przebieg hospitalizacji, przeprowadzane jest szczegółowe badanie psychologiczne, a na koniec pacjent odbywa diagnostyczną wizytę u lekarza, na której przechodzi ocenę psychiatryczną i neurologiczną zakończoną wstępnym rozpoznaniem. Lekarz zleca dodatkowe badania, jeśli są wskazane. Wdrażane jest początkowe leczenie.

Na wizycie odbywa się weryfikacja wstępnego rozpoznania z pierwszej wizyty, omówione zostają wyniki dodatkowych badań, stawiana jest końcowa diagnoza a leczenie jest dostosowywane do niej. Po drugiej wizycie lekarskiej odbywa się konsultacja u psychologa w celu przeprowadzenia dodatkowych badań, jeśli są potrzebne oraz omawiane jest rozpoznanie postawione przez lekarza pod kątem profilaktyki, ćwiczeń pamięci, możliwości spowolnienia zaburzeń poznawczych.

Bardzo ważne jest, żeby odpowiednio przygotować się do wizyty. Koniecznie trzeba ze sobą zabrać:

Pacjentowi zawsze powinna towarzyszyć bliska osoba. Po pierwsze będzie go wspierała, po drugie w razie potrzeby udzieli specjalistom dodatkowych informacji i porozmawia z lekarzem o zaleceniach i diagnozie.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Mikropolaryzacja mózgu tDCS w Bydgoszczy.
Mózg i neuropsychologia

Mikropolaryzacja mózgu w leczeniu depresji Bydgoszcz

Czym jest mikropolaryzacja mózgu (tDCS)? Mikropolaryzacja mózgu, znana jako terapia tDCS (transcranial Direct Current Stimulation) to nowoczesna metoda neuromodulacji. Ta innowacyjna technologia stosowana jest w leczeniu szerokiego zakresu zaburzeń neurologicznych i psychicznych. Zdobyła uznanie specjalistów i pacjentów za swoją skuteczność i bezpieczeństwo.  tDCS to delikatna, kontrolowana forma stymulacji, która przez

Czytaj więcej »