Psychiatra dzieci i młodzieży

zaburzenia depresyjne – ADHD i ADD – zaburzenia ze spektrum autyzmu – zaburzenia odżywiania – zaburzenia lękowe – fobie – zaburzenia zachowania – stany psychotyczne – schizofrenia dziecięca – tiki – i wiele innych zaburzeń oraz chorób psychicznych

Psychiatra dzieci i młodzieży

Wsparcie dla młodych

W naszym ośrodku diagnozujemy i prowadzimy terapię dzieci i młodzieży zmagających się z takimi problemami jak: ADHD, ADD, zaburzenia ze spektrum autyzmu (w tym zespół Aspergera), zaburzenia lękowe, fobie, zaburzenia odżywiania (np. anoreksja, bulimia), stany psychotyczne, schizofrenia dziecięca.

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi i młodymi osobami, które:
Diagnoza psychiatryczna dzieci i młodzieży w Bydgoszczy

Liczba spotkań prowadzących do diagnozy zależy od konkretnego problemu z jakim się Państwo zgłaszacie. Czasami może być konieczne wykonanie dodatkowych badań, testów lub odbycie konsultacji z innym specjalistą. Pierwsza wizyta, podczas której nasz lekarz poznaje pacjenta, jego problemy i objawy trwa zawsze najdłużej. Psychiatra obserwuje dziecko, rozmawia z nim i jego rodzicami, proponuje leczenie. Informuje także (jeśli zaleci farmakoterapię), jak szybko leki zaczną działać, jakie mogą być ich skutki uboczne. Zazwyczaj ustala także z Państwem, kiedy należy się zgłosić na wizytę kontrolną i jakie inne działania można podjąć, aby pomóc dziecku.

Psychiatra dzieci i młodzieży - Propsyche, Bydgoszcz.

Opiniowanie psychiatryczne dzieci i młodzieży w Bydgoszczy

Diagnoza psychiatryczna to proces wymagający dużej wiedzy, dokładności i uważności. W przypadku dzieci bardzo ważne są obserwacje rodziców, a także innych osób z najbliższego otoczenia pacjenta. Dlatego podczas diagnozy nasz lekarz będzie z Państwem rozmawiał, ale także obserwował dziecko i rozmawiał z nim, a także przeanalizuje dostarczone przez Państwa dokumenty, takie jak: opinia szkolnego wychowawcy, informacje z innych placówek medycznych itp.
 
W Propsyche oferujemy przeprowadzenie całościowej psychiatryczno-psychologicznej diagnozy na potrzeby wydania opinii o specjalnych potrzebach rozwojowych i terapeutycznych. Psycholog i psychiatra pracują w zespole i przygotowują opinie dla różnych instytucji. Istnieje także możliwość wydania opinii/zaświadczenia psychologicznego i psychiatrycznego oddzielnie.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek 8.00 - 21.30
  • Wtorek - Piątek 8.00 - 20.00

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości rodziców obserwujących u swoich dzieci objawy zaburzeń.

Nie ma potrzeby przygotowywać się do rozmowy, wystarczy, opisać powód wizyty, tak jak zwyczajowo robi się to przy wizytach u lekarzy innych specjalności. Ważne jest, aby zabrać ze sobą na wizytę dokumenty z listy, która znajduje się na samym dole tej strony.

Tak. Czasami może tak być, wszystko zależy od konkretnego przypadku: wieku pacjenta, objawów, itd. Może się zdarzyć, że konieczne jest zrobienie np. EEG lub inne.

Lekarz psychiatra może zasugerować konsultację z psychologiem lub psychoterapię. Czasami psychoterapia może wspomagać leczenie farmakologiczne, innym razem może być jedyną formą terapii. Decyzję w tej sprawie podejmują rodzice po przedstawieniu przez lekarza możliwości związanych z leczeniem.

Cennik wizyt u psychiatry dzieci i młodzieży w Bydgoszcz

Poniżej zamieszczamy cennik związany z diagnoza i leczeniem dotyczącym psychiatrii dzieci i młodzieży. Cenny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

Lista dokumentów, które są potrzebne na pierwszą wizytę:

Skorzystaj z naszej wiedzy