Grupa rozwojowa dla młodych dorosłych
Socjoterapia dla osób w wieku 15-17 lat
Co to jest socjoterapia?
Socjoterapia dla młodych dorosłych w Bydgoszczy
Socjoterapia to forma pomocy realizowana w trakcie zajęć grupowych (6-12 osób) skierowana do młodych osób wkraczających w dorosłość.
Zapraszamy młodych ludzi, których problemem są:
- nieśmiałość i wycofanie,
- nadpobudliwość,
- agresywność, wybuchowość, konfliktowość,
- trudności w konstruktywnym wyrażaniu i rozładowywaniu emocji,
- trudności we współpracy z innymi,
- trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu,
- niskie poczucie własnej wartości,
- lęk społeczny,
- wchodzenie w rolę kozła ofiarnego w grupie,
- zajęcia skierowane są również do uczniów objętych indywidualnym nauczaniem, którzy w zaleceniach zawartych w orzeczeniu z poradni psychologiczno-pedagogicznej mają udział w terapii.

Jaki jest cel zajęć?
Grupy rozwojowe dla młodzieży to wyjątkowa przestrzeń, gdzie młodzi ludzie mają możliwość rozwijania umiejętności społecznych, budowania samoświadomości i kształtowania relacji interpersonalnych. Podczas zajęć uczestnicy uczą się prawidłowo reagować w różnych sytuacjach, nazywać emocje, rozwiązywać konflikty i skutecznie komunikować się. To bezcenny kapitał, który pomaga nawiązywać wartościowe relacje, wzmacnia pozytywną samoocenę i buduje poczucie samoakceptacji.
Praca w grupie umożliwia praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności, wspierając obserwację, refleksję i wzajemne zrozumienie. To także okazja do zdobycia korektywnego doświadczenia, które sprzyja wzrostowi uważności i zrozumienia wpływu interakcji z innymi. Grupa socjoterapeutyczna nie tylko wspiera w osobistych trudnościach, ale także pomaga rozwijać umiejętności bycia wśród ludzi, co pozytywnie wpływa na codzienne życie.
Socjoterapia działa poprzez czynniki społeczne – zarówno poprzez kontakt z terapeutą, jak i relacje w małej grupie, oferując wsparcie, inspirację i przestrzeń do rozwoju w bezpiecznym i wspierającym środowisku.


Kto może skorzystać?
- Grupę Socjoterapeutyczną „Drogowskaz” tworzymy z myślą o młodych ludziach od 15 do 17 roku życia, którzy:
- poczuli, że po pandemii trudno im wrócić do grupy rówieśniczej – czują w tym aspekcie życia dość duży dyskomfort i ogromne napięcie,
- chcą nawiązywać relacje rówieśnicze, ale nie wiedzą jak to zrobić,
- chcą zrozumieć siebie, podnieść poczucie własnej wartości,
- chcą poszukać własnych zasobów i wykorzystać je w życiu lub dalszej edukacji.
Rejestracja
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.790 219 220
Godziny pracy
Centrum Propsyche
-
poniedziałek 8.00 - 21.30
-
wtorek - piątek 8.00 - 20.00
-
sobota - niedziela nieczynne

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji
W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci
Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.
Najczęściej zadawane pytania
Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości rodziców oraz opiekunów, którzy rozważają rozpoczęcie leczenia w terapii autyzmu u swojego dziecka.
Socjoterapia w grupie "Drogowskaz" skierowana jest do młodych osób, które mają trudności w relacjach społecznych, zmagają się z emocjonalnymi wyzwaniami lub potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi.
Zajęcia odbywają się w małych, przyjaznych grupach, gdzie uczestnicy uczą się wyrażać emocje, budować zdrowe relacje i rozwiązywać konflikty. Sesje są prowadzone w formie ćwiczeń, rozmów i aktywności, które sprzyjają nauce poprzez doświadczenie.
Socjoterapia pomaga poprawić umiejętności społeczne, zwiększa samoocenę i poczucie własnej wartości. Dzięki pracy w grupie uczestnicy zdobywają korektywne doświadczenia, uczą się współpracy, komunikacji i rozwijają zdolność radzenia sobie z emocjami w codziennym życiu.
Skorzystaj z naszej wiedzy
Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
Dzieci, młodzież i pandemia – czy rzeczywiście jest bardzo źle?
O diagnozie, problemach dzieci i młodych ludzi w pandemii, tym jak im zapobiegać i czemu nie dawać złotych rad mówi Barbara Golasik z Propsyche. Agnieszka Farbiszewska: Częścią diagnozy psychologiczno – pedagogicznej jaką przeprowadzasz w Propsyche jest między innymi obserwacja dziecka w szkole, z rówieśnikami, a nawet w domu. Nie wszyscy