Problemy ze snem
Problem ze snem, skutek i przyczyna wielu chorób – Diagnoza problemów ze snem – Farmakoterapia i inne sposoby łagodzenia problemów ze snem – Rodzaje problemów ze snem
Problemy ze snem - leczenie w Bydgoszczy
Fachowa pomoc dla dorosłych
Jeśli od dłuższego czasu masz problemy ze snem, nie możesz zasnąć, wybudzasz się w nocy lub czujesz nadmierną senność, nie czekaj, zasięgnij porady specjalisty. Problemy ze snem mogą bardzo drastycznie obniżyć jakość życia. Bywają objawami wielu chorób, a z drugiej strony osłabiają organizm i czynią go bardziej podatnym na różne dolegliwości.
Problemy ze snem objawiać się mogą poprzez m.in.:
- trudności w zasypianiu,
- kłopoty z utrzymaniem snu,
- zbyt wczesne budzenie się,
- sen o złej jakości, niedający wypoczynku,
- nadmierną senność.
Problemy ze snem - przyczyny
Bezsennością przewlekłą nazywane są problemy ze snem trwające dłużej niż miesiąc. Najczęściej mają one związek z takimi zaburzeniami psychicznymi jak: depresja i stany lękowe, a także z chorobami somatycznymi, np. problemami hormonalnymi, stanami zapalnymi, zespołami bólowymi, chorobami neurologicznymi, a także uzależnieniem od alkoholu. Dlatego lekarz, do którego się udamy, najpierw dokładnie nas wypyta o zdrowie fizyczne, psychiczne oraz problemy rodzinne lub w pracy. Musi to wszystko wiedzieć, aby postawić właściwą diagnozę.
Problemy ze snem - leczenie
Rejestracja
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.790 219 220
Godziny pracy
Centrum Propsyche
-
poniedziałek 8.00 - 21.30
-
wtorek - piątek 8.00 - 20.00
-
sobota - niedziela nieczynne
Depresja – objawy, przyczyny, leczenie depresji
Ciągłe poczucie smutku, pesymistyczne myśli dotyczące przyszłości, brak energii, obojętność, spadek poczucia własnej wartości, trudności w skupieniu myśli – to tylko niektóre z możliwych objawów depresji. W życiu każdego człowieka pojawiają się czasem takie stany, w których czuje smutek lub przygnębienie. Zdarza się, że osoba doświadczająca takiego stanu mówi o
W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci
Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.
Najczęściej zadawane pytania
Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z leczeniem zaburzeń snu w Propsyche.
Najczęściej pacjenci mający problem ze snem radzą się swojego lekarza rodzinnego. Ten specjalista może przepisać leki i pokierować do innego lekarza, np. neurologa lub psychiatry, w zależności od tego jakie według niego mogą być przyczyny zaburzeń snu.
Najlepiej przygotować sobie na kartce informacje ile, jak i w jakich godzinach spaliśmy każdej nocy w ostatnim czasie. Warto także policzyć ile raz w ciągu nocy się budziliśmy (jeśli tak było) i czy spaliśmy w ciągu dnia. Te informacje na pewno bardzo się przydadzą lekarzowi.
Nadmierną senność co najmniej kilka dni w miesiącu odczuwa w krajach rozwiniętych 40 proc. społeczeństwa. 5-8 proc. z tych osób ma z tego powodu problemy w pracy i w kontaktach z innymi ludźmi. Podobnie jak w przypadku bezsenności przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być choroby psychiczne i somatyczne, a także przyjmowane leki lub używki, dlatego w przypadku nadmiernej senność także trzeba się poradzić lekarza. Może być ona jednym z pierwszych objawów poważnej choroby.
Skorzystaj z naszej wiedzy
Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów PropsycheMikropolaryzacja mózgu – Propsyche wdraża urządzenie Sooma Duo z certyfikatem MDR w leczeniu pacjentów z depresją
Ośrodek zdrowia Propsyche, specjalizujący się w opiece neurologicznej i psychiatrycznej wprowadza do swojej oferty leczenia urządzenie Sooma Duo. Jes to pierwsze na świecie urządzenie do przezczaszkowej stymulacji prądem stałym (tDCS),