Wlewy cerebrolizyny

Co to jest cerebrolizyna? – Jak wygląda terapia cerebrolizyną? – Kto może skorzystać z terapii cerebrolizyną? – Jak długo utrzymują się efekty terapii?

Wlewy z cerebrolizyny w Bydgoszczy

Pomoc dla seniorów

Bliska Ci osoba zmaga się ze skutkami udaru, urazu mózgu lub chorobą otępienną? Chcesz wykorzystać każdą możliwość, by pomóc jej zacząć lepiej funkcjonować, opóźnić postęp choroby lub naprawić uszkodzenia, do których doszło? Rozważ zastosowanie wlewów z cerebrolizyny, która wspiera procesy naprawcze w mózgu.

Cerebrolizynę stosuje się m.in.:
Cerebrolizyna Propsyche
Co to jest cerebrolizyna? 

Cerebrolizyna to mieszanina peptydów uzyskanych z białek mózgu świń. Może pobudzić różnicowanie się i czynności komórek nerwowych człowieka. Ma także działanie ochronne i wzmacnia procesy naprawcze w mózgu. Cerebrolizyna może wpływać pozytywnie na plastyczność neuronów i ich synaps, przez co poprawia proces uczenia się.

Cerebrolizyna Propsyche
Wlewy cerebrolizyny Bydgoszcz.

Jak działa cerebrolizyna?

W doświadczeniach związanych z chorobą Alzheimera okazało się, że cerebrolizyna zwiększa liczbę cząsteczek transportujących glukozę przez barierę krew-mózg. W badaniach na zwierzętach udokumentowano zwiększenie liczby synaps w różnych rejonach hipokampa (struktury związanej z procesami pamięci), a w doświadczeniach dotyczących niedokrwiennego udaru mózgu, ustalono, że specyfik ten zmniejsza obszar zawału, hamuje powstawanie obrzęku, stabilizuje mikrokrążenie, normalizuje czynność uszkodzonych komórek nerwowych.  
 
Cerebrolizyna znacząco zwiększa liczbę neuroblastów i zmniejsza aktywację mikrogleju, która jest korzystna dla mózgu przez krótki czas, gdy się jednak przedłuża staje się szkodliwa wywołując uszkodzenia zapalne. W chorobach neurozwyrodnieniowych mikroglej pozostaje cały czas aktywny i powoduje uwalnianie substancji prozapalnych uszkadzających mózg. 

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Logo HeadApp- aplikacja neuropsychologiczna.

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do treningu funkcji poznawczych i rehabilitacji neuropsychologicznej.

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości dotyczące wlewów cerebrolizyny.

Zazwyczaj lek stosowany jest we wlewach dożylnych, wyjątkowo jako wstrzyknięcia domięśniowe lub dożylne. Wlewy podaje się w cyklach 10–20 dni. Potem częstość́ podawania można zmniejszyć́ do 2 lub 3 razy w tygodniu. Pomiędzy kolejnymi cyklami następuje przerwa.

Przeciwwskazaniem do leczenia jest nadwrażliwość́ na ten lek lub którykolwiek z jego składników. Leku nie mogą przyjmować osoby chore na padaczkę (jego stosowanie może powodować́ zwiększenie częstości napadów) oraz z ciężką niewydolnością nerek. 

Europejska Agencja Leków zaliczyła cerebrolizynę do kategorii SAFE (ang. bezpieczny). Oznacza to, że jej działania niepożądane przemijają, a ich nasilenie jest łagodne. Lek zastosowano nawet u dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Chodziło o sprawdzenie czy będzie skuteczny w przypadku autyzmu i zespołu Aspergera. Efekt był taki, że u wielu małych pacjentów poprawiły się funkcje językowe i motoryczne. Poprawę stwierdzono u wszystkich dzieci z zespołem Aspergera, które brały udział w badaniu i u 89 proc. cierpiących na autyzm. 

Wykazano, że efekty uzyskane w czasie leczenia cerebrolizyną utrzymują się nawet przez kilka miesięcy po jego zakończeniu. Ustalono również, że długość trwania efektu terapeutycznego tego specyfiku zależy od predyspozycji genetycznych. Niezależnie, od tego czy jest to otępienie typu alzheimerowskiego, czy naczyniowe, leczenie cerebrolizyną powoduje poprawę̨ zdolności poznawczych oraz aktywności w życiu codziennym.
Cerebrolizyna jest stosowana w psychiatrii i neurologii od kilkudziesięciu lat. Specyfik został odkryty w 1949 roku przez Gerharta Harrera pochodzącego z Austrii. W tym też kraju zarejestrowano go po raz pierwszy jako lek. Stało się to w 1954 roku. Teraz cerebrolizynę stosuje się w ponad 40 państwach. Składa się na nią 17 L-aminiokwasów i 24 neuropeptydów. W jej skład wchodzi także m.in.: magnez, fosfor, selen, potas. Ten „koktajl” wspomaga różnicowanie komórek i pomaga działać komórkom nerwowym. Ma także działanie ochronne i wzmacnia procesy naprawcze. 

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche