Wlewy cerebrolizyny
Co to jest cerebrolizyna? – Jak wygląda terapia cerebrolizyną? – Kto może skorzystać z terapii cerebrolizyną? – Jak długo utrzymują się efekty terapii?
Wlewy z cerebrolizyny w Bydgoszczy
Pomoc dla seniorów
Bliska Ci osoba zmaga się ze skutkami udaru, urazu mózgu lub chorobą otępienną? Chcesz wykorzystać każdą możliwość, by pomóc jej zacząć lepiej funkcjonować, opóźnić postęp choroby lub naprawić uszkodzenia, do których doszło? Rozważ zastosowanie wlewów z cerebrolizyny, która wspiera procesy naprawcze w mózgu.
Cerebrolizynę stosuje się m.in.:
- w zespołach otępiennych o różnym podłożu, w tym w przebiegu choroby Alzheimera,
- w chorobach naczyniowych mózgu takich jak: udar mózgu zarówno krwotoczny jak i niedokrwienny, krwiaki przymózgowe i krwawienie podpajęczynówkowe,
- po uszkodzeniach urazowych mózgowia.
Co to jest cerebrolizyna?
Cerebrolizyna to mieszanina peptydów uzyskanych z białek mózgu świń. Może pobudzić różnicowanie się i czynności komórek nerwowych człowieka. Ma także działanie ochronne i wzmacnia procesy naprawcze w mózgu. Cerebrolizyna może wpływać pozytywnie na plastyczność neuronów i ich synaps, przez co poprawia proces uczenia się.
Jak działa cerebrolizyna?
Rejestracja
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.790 219 220
Godziny pracy
Centrum Propsyche
-
poniedziałek 8.00 - 21.30
-
wtorek - piątek 8.00 - 20.00
-
sobota - niedziela nieczynne
Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji
W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci
Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.
Najczęściej zadawane pytania
Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości dotyczące wlewów cerebrolizyny.
Zazwyczaj lek stosowany jest we wlewach dożylnych, wyjątkowo jako wstrzyknięcia domięśniowe lub dożylne. Wlewy podaje się w cyklach 10–20 dni. Potem częstość́ podawania można zmniejszyć́ do 2 lub 3 razy w tygodniu. Pomiędzy kolejnymi cyklami następuje przerwa.
Przeciwwskazaniem do leczenia jest nadwrażliwość́ na ten lek lub którykolwiek z jego składników. Leku nie mogą przyjmować osoby chore na padaczkę (jego stosowanie może powodować́ zwiększenie częstości napadów) oraz z ciężką niewydolnością nerek.
Europejska Agencja Leków zaliczyła cerebrolizynę do kategorii SAFE (ang. bezpieczny). Oznacza to, że jej działania niepożądane przemijają, a ich nasilenie jest łagodne. Lek zastosowano nawet u dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Chodziło o sprawdzenie czy będzie skuteczny w przypadku autyzmu i zespołu Aspergera. Efekt był taki, że u wielu małych pacjentów poprawiły się funkcje językowe i motoryczne. Poprawę stwierdzono u wszystkich dzieci z zespołem Aspergera, które brały udział w badaniu i u 89 proc. cierpiących na autyzm.
Skorzystaj z naszej wiedzy
Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów PropsycheMikropolaryzacja mózgu (tDCS) a choroba Alzheimera i łagodne zaburzenia poznawcze
Mikropolaryzacja mózgu w Bydgoszczy: terapia uwagi i pamięci w łagodnych zaburzeniach poznawczych oraz w chorobie Alzheimera. Naukowe podstawy tDCS, jej zastosowanie, efektywność oraz bezpieczeństwo, czas trwania terapii i cena mikropolaryzacji.