Psychoterapeuta osób dorosłych

zaburzenia lękowe – zaburzenia depresyjne – trudności adaptacyjne – długotrwałe, niesłabnące napięcie psychiczne – trudności w relacjach z innymi ludźmi – zaburzenia osobowości – problemy emocjonalne – trudności w kontrolowaniu myśli, emocji lub zachowań

Psychoterapeuta w Bydgoszczy

Pomoc dla dorosłych

Psychoterapeuta może pomóc Ci, jeśli zmagasz się z depresją, lękiem, długotrwałym napięciem psychicznym. W Propsyche wspieramy także osobom, które mają problemy z kontrolowaniem myśli, emocji lub zachowań. Psychoterapia często uzupełnia leczenie psychiatryczne, pomaga uporządkować życie psychiczne i mierzyć się z zaburzeniami osobowości. 

Psychoterapia skierowana jest do osób dorosłych, które:
Psychoterapia w Propsyche Bydgoszcz
Psychoterapia jest jedną z metod leczenia zaburzeń i nieprawidłowości związanych z ludzką psychiką. Odbywa się poprzez kontakt z drugim człowiekiem (psychoterapeutą). W zależności od problemów, stopnia ich nasilenia oraz celów jakie osoba zgłaszająca się do specjalisty sobie stawia, stosuje się różne rodzaje i metody psychoterapii. Psychoterapia pomaga leczyć zaburzenia, ale także pozwala na lepszy wgląd w siebie. Zwiększa potencjał osoby w niej uczestniczącej w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami, a także większymi problemami życiowymi i pomaga w świadomym i uważnym kierowaniu życiem.
 
W naszym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci, którzy w razie potrzeby konsultują się ze sobą, aby prowadzone terapie były maksymalnie dopasowane do potrzeb pacjentów. Jeśli wymaga tego sytuacja, psychoterapeuta może zasugerować wizytę u psychiatry, wtedy można (ale oczywiście nie trzeba) odbyć ją u nas, w Propsyche.  

Przebieg terapii w Propsyche

U nas, w Propsyche, spotkania z psychoterapeutą odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 45 – 50 minut. W zależności od natury zgłaszanych trudności, proponujemy mniej lub bardziej intensywną pracę terapeutyczną. Zanim jednak rozpocznie się właściwa praca psychoterapeutyczna, pierwsze 2-4 spotkania poświęcamy na zebranie wywiadu, poznanie zgłaszającej się osoby i ocenę jej potrzeb. Na tej podstawie proponujemy rodzaj dalszej pracy oraz jej intensywność.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które chcą rozpocząć terapię u psychoterapeuty?

Psychoterapia psychodynamiczna wykorzystuje techniki klaryfikacji, konfrontacji oraz interpretacji. Ten rodzaj terapii zakłada, że część naszego funkcjonowania psychicznego nie jest świadoma i głębsza poprawa życia psychicznego jest możliwa dopiero wtedy, gdy uświadamiamy sobie istnienie tych “zakrytych” problemów i emocji, a następnie przepracujemy je w relacji terapeutycznej. 

Psychoterapia stawia przed sobą wymagające zadanie: jej celem jest trwała zmiana funkcjonowania osoby. Nie jest możliwe osiągnięcie tego celu w ciągu kilku spotkań. Długość psychoterapii zależy od problemów z jakimi się boryka dana osoby i celu jaki chce osiągnąć.

Pierwsze spotkania z psychoterapeutą są po to, aby ustalić z jakimi problemami boryka się dana osoby i jaka forma pomocy psychologicznej będzie dla niej odpowiednia. Może się także okazać, w trakcie takich konsultacji, że osoba potrzebuje również pomocy lekarza psychiatry i przepisania leków, tak może być na przykład wtedy, jeśli ktoś cierpi na depresję.

Każdy z nas ma większe i mniejsze problemy natury psychicznej, dlatego w zasadzie każdy może uczestniczyć w psychoterapii. Warunkiem, który jest niezbędny do tego, aby psychoterapia była skuteczna jest motywacja do zmian.

Tak. Psychoterapeuta może odstąpić od tajemnicy zawodowej w dwóch przypadkach: wtedy, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie np. osoby uczestniczącej w terapii oraz w przypadku, gdy od tajemnicy zawodowej zwolni terapeutę np. sąd.

Cennik usług pomocy psychologicznej i psychoterapii w Bydgoszcz

Poniżej zamieszczamy cennik związany z pomocą psychologiczną dla osób dorosłych . Cenny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
Pierwsza wizyta u psychologa może nasuwać wiele pytań.
Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa, psychoterapeuty?

Co będzie się działo na pierwszej wizycie? Jak będzie wyglądało spotkanie? Co się wtedy mówi? – przed pierwszą wizytą u psychologa przychodzi do głowy wiele pytań. Przed wizytą może pojawić się wiele wątpliwości i pytań, co jest naturalne i najczęściej związane z obawą przed nowym, nieznanym oraz niekiedy także z

Czytaj więcej »