Psycholog młodzieży

lęk i depresja – fobia szkolna – trudności w kontaktach z rówieśnikami i relacjach grupowych oraz rodzinnych – problemy w kontrolowaniu emocji i/lub własnego zachowania – nieradzenie sobie ze stresem – niekontrolowane korzystanie z komputera i telefonu komórkowego – zahamowanie społeczne – zaburzenia zachowania – problemy emocjonalne związane z okresem dojrzewania

Psycholog młodzieży w Bydgoszczy

Wsparcie dla młodzieży

W Propsyche pomagamy młodzieży zmagającej się z takimi trudnościami jak: nadmierny lęk, stany depresyjne, niesatysfakcjonujące kontakty z rówieśnikami i kłopoty w relacjach grupowych oraz rodzinnych. Nasi specjaliści pracują także z młodymi osobami, które mają problemy z kontrolowaniem emocji i/lub własnego zachowania, nie radzą sobie ze stresem, a także w sposób niekontrolowany korzystają z komputera i telefonu komórkowego. Jeśli bliskie Wam osoby borykają się z tego typu trudnościami zachęcamy do kontaktu z naszym Ośrodkiem.

Pomoc psychologiczna mogą uzyskać u nas młode osoby, które:
Pomoc psychoseksuologiczna w Bydgoszczy

Problemy wieku dorastania łączą się także z wieloma zagadnieniami psychoseksuologicznymi, dlatego w Propsyche zajmujemy się także szeroko rozumianym rozwojem psychoseksualnym związanym z kształtowaniem się tożsamości psychoseksualnej, pomocą w przypadku niekontrolowanych zachowań seksualnych oraz trudnościami związanymi z orientacją seksualną.

Wsparcie, także dla rodziców

Jeśli jesteś rodzicem i masz obawy czy też wątpliwości związane z zachowaniem Twojego dziecka, martwisz się o jego zdrowie psychiczne lub seksualne, możesz skorzystać z naszej pomocy psychologicznej. Rozmowa ze specjalistą pomoże zrozumieć Ci, jakiej natury mogą być problemy Twojego dziecka, razem z psychologiem zastanowisz się, jakie kroki możesz w danej sytuacji podjąć.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości rodziców obserwujących u swoich nastolatków problemy psychologiczne.

Oczywiście psycholog zapyta o to, co skłoniło rodziców i dziecko do przyjścia do gabinetu. Poprosi także o informacje na temat relacji dziecka z rodziną, rówieśnikami, przyjaciółmi, zapyta również o przebieg rozwoju, sytuację rodzinną, funkcjonowanie w szkole, problemy zdrowotne. Psychologa będzie interesowało także jakie emocje towarzyszą młodemu człowiekowi na codzien i co o sobie myśli.

Zazwyczaj spotkania odbywają się raz w tygodniu o tej samej godzinie. Długość psychoterapii zależy od konkretnej sytuacji i celu jaki osoba uczestnicząca w terapii chce osiągnąć. 

Podczas terapii indywidualnej młody człowiek jest sam z terapeutą, ale możliwe są konsultacje rodziców z psychologiem, który pomoże dorosłemu zrozumieć perspektywę młodego człowieka i wypracować bardziej efektywne wzorce reagowania na przykład na destrukcyjne zachowania.

Nie, konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. 

Nie, konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. 

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i celów, jakie chce osiągnąć osoba korzystająca z pomocy psychologa.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Osobom unikającym kontaktu z innymi może pomóc psycholog
Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia

Osobowość unikająca, lęk przed krytyką i odrzuceniem

Życie z potrzebą przewidywania konsekwencji każdego ruchu i chronienia własnej osoby przed najmniejszymi przejawami krytyki i niepowodzenia jest okupione ogromnym wysiłkiem i wręcz wyczerpującym lękiem. Ludzie z osobowością unikającą (inaczej osobowość lękliwa) doświadczają znacznych trudności w zakresie relacji społecznych. Odczuwają silną niechęć do nawiązywania kontaktów z innymi. Patrząc z zewnątrz

Czytaj więcej »