Psycholog młodzieży

lęk i depresja – fobia szkolna – trudności w kontaktach z rówieśnikami i relacjach grupowych oraz rodzinnych – problemy w kontrolowaniu emocji i/lub własnego zachowania – nieradzenie sobie ze stresem – niekontrolowane korzystanie z komputera i telefonu komórkowego – zahamowanie społeczne – zaburzenia zachowania – problemy emocjonalne związane z okresem dojrzewania

Psycholog młodzieży w Bydgoszczy

Wsparcie dla młodzieży

W Propsyche pomagamy młodzieży zmagającej się z takimi trudnościami jak: nadmierny lęk, stany depresyjne, niesatysfakcjonujące kontakty z rówieśnikami i kłopoty w relacjach grupowych oraz rodzinnych. Nasi specjaliści pracują także z młodymi osobami, które mają problemy z kontrolowaniem emocji i/lub własnego zachowania, nie radzą sobie ze stresem, a także w sposób niekontrolowany korzystają z komputera i telefonu komórkowego. Jeśli bliskie Wam osoby borykają się z tego typu trudnościami zachęcamy do kontaktu z naszym Ośrodkiem.

Pomoc psychologiczna mogą uzyskać u nas młode osoby, które:
Pomoc psychoseksuologiczna w Bydgoszczy

Problemy wieku dorastania łączą się także z wieloma zagadnieniami psychoseksuologicznymi, dlatego w Propsyche zajmujemy się także szeroko rozumianym rozwojem psychoseksualnym związanym z kształtowaniem się tożsamości psychoseksualnej, pomocą w przypadku niekontrolowanych zachowań seksualnych oraz trudnościami związanymi z orientacją seksualną.

Wsparcie, także dla rodziców

Jeśli jesteś rodzicem i masz obawy czy też wątpliwości związane z zachowaniem Twojego dziecka, martwisz się o jego zdrowie psychiczne lub seksualne, możesz skorzystać z naszej pomocy psychologicznej. Rozmowa ze specjalistą pomoże zrozumieć Ci, jakiej natury mogą być problemy Twojego dziecka, razem z psychologiem zastanowisz się, jakie kroki możesz w danej sytuacji podjąć.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości rodziców obserwujących u swoich nastolatków problemy psychologiczne.

Oczywiście psycholog zapyta o to, co skłoniło rodziców i dziecko do przyjścia do gabinetu. Poprosi także o informacje na temat relacji dziecka z rodziną, rówieśnikami, przyjaciółmi, zapyta również o przebieg rozwoju, sytuację rodzinną, funkcjonowanie w szkole, problemy zdrowotne. Psychologa będzie interesowało także jakie emocje towarzyszą młodemu człowiekowi na co dzień i co o sobie myśli.

Zazwyczaj spotkania odbywają się raz w tygodniu o tej samej godzinie. Długość psychoterapii zależy od konkretnej sytuacji i celu jaki osoba uczestnicząca w terapii chce osiągnąć. 

Podczas terapii indywidualnej młody człowiek jest sam z terapeutą, ale możliwe są konsultacje rodziców z psychologiem, który pomoże dorosłemu zrozumieć perspektywę młodego człowieka i wypracować bardziej efektywne wzorce reagowania na przykład na destrukcyjne zachowania.

Nie, konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. 

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i celów, jakie chce osiągnąć osoba korzystająca z pomocy psychologa.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Osobom unikającym kontaktu z innymi może pomóc psycholog
Pomoc Psychologiczna i Psychoterapia

Osobowość unikająca, lęk przed krytyką i odrzuceniem

Życie z potrzebą przewidywania konsekwencji każdego ruchu i chronienia własnej osoby przed najmniejszymi przejawami krytyki i niepowodzenia jest okupione ogromnym wysiłkiem i wręcz wyczerpującym lękiem. Ludzie z osobowością unikającą (inaczej osobowość lękliwa) doświadczają znacznych trudności w zakresie relacji społecznych. Odczuwają silną niechęć do nawiązywania kontaktów z innymi. Patrząc z zewnątrz

Czytaj więcej »