Psycholog dziecięcy

nadmierny lęk – wycofanie i apatyczność – trudności w kontaktach z rówieśnikami – zaburzenia odżywiania – brak potrzeby kontaktu z innymi – zachowania agresywne i autoagresywne – nadmierna ruchliwość i i impulsywność – zaburzenia snu – trudności w nauce pomimo braku zaburzeń rozwoju

Psycholog dziecięcy w Bydgoszczy

Profesjonalna pomoc dla najmłodszych

Kłopoty w szkole, problemy emocjonalne lub w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi, a także brak odpowiedniej kontroli zachowania np. podczas korzystania z elektroniki – jeśli widzicie, że takie sytuacje dotyczą także Waszego dziecka wskazane jest rozważenie wizyty u specjalisty. Pomoc możesz uzyskać w Propsyche, u doświadczonego psychologa lub terapeuty, który spojrzy na problem z innej perspektywy, rozjaśni naturę trudności i wspólnie z Wami wypracuje odpowiednie dla Waszej rodziny rozwiązanie.

W Propsyche najmłodszym oferujemy pomoc w takich sytuacjach jak: nadmierny lęk, trudności w kontaktach z rówieśnikami, zaburzenia odżywiania, zachowania agresywne i autoagresywne, nadmierna ruchliwość i i impulsywność, trudności w nauce pomimo braku zaburzeń rozwoju. Do terapeuty warto się zwrócić, gdy Wasze dziecko jest nadmiernie wycofane i apatyczne lub cierpi na trudne do wyjaśnienia medycznie problemy ze snem. 

Pomoc psychologiczna może poprawić funkcjonowanie dzieci, które:
Diagnoza psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Bydgoszczy

Diagnoza psychologiczna to proces, który nie tylko ma dać odpowiedź na pytanie z czego wynikają problemy dziecka, ale także zaproponować Państwu, jakie oddziaływania można wprowadzić w życie rodziny, aby lepiej sobie radziła z pojawiającymi się problemami i trudnymi zachowaniami dziecka. Diagnoza, aby była kompleksowa i jak najbardziej użyteczna wymaga dużej wiedzy, dokładności, uważności i holistycznego spojrzenia na problemy. 

Ważna rola rodziców

Zdarzają się sytuacje, w których rodzic pomimo  poprawnej relacji z dzieckiem, skupieniu na dziecku, zaangażowaniu w opiekę i wychowanie obserwuje u niego niezrozumiałe, niecodzienne zachowania, nie potrafi do niego dotrzeć. W takich okolicznościach umiejętność obserwacji własnego dziecka i dostrzeżenie, że problem istnieje, jest  ważną kompetencją rodzicielską, a skorzystanie z pomocy specjalisty pomaga dziecku w rozwiązaniu trudności.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i występujące wątpliwości. Nasz ośrodek uznawany jest za miejsce nie tylko zapewniające dobrą opiekę i leczenie pacjentów, ale także troszczące się o opiekunów, którzy zmagają się z niełatwą opieką nad swoimi bliskimi.

Zazwyczaj spotkania odbywają się raz w tygodniu o tej samej godzinie. Długość psychoterapii zależy od konkretnej sytuacji.

Jeśli z jakiegoś powodu podejrzewamy u dziecka chorobę psychiczną lub lekarz rodzinny kieruje nas do psychiatry, to możemy w pierwszej kolejności wybrać się do tego specjalisty. W pozostałych przypadkach nie ma to większego znaczenia, ponieważ jeśli będzie potrzebna konsultacja psychiatryczna psycholog poinformuje nas o tym, a jeśli konieczne okażą się oddziaływania psychoterapeutyczne lekarz zasugeruje takie rozwiązanie.

Jeśli mamy jakieś dokumenty lub opinie związane ze stanem zdrowia psychicznego dziecka można przynieść je ze sobą. Dobrze jest przygotować sobie na kartce listę niepokojących nas zachowań. 

W terapii najmłodszych powinni uczestniczyć także rodzice. Terapeuta zasugeruje im, jakie oddziaływania powinni wprowadzić, żeby ułatwić dziecku poradzenie sobie z trudnościami.

Rodzic może obawiać się wizyty z różnych powodów: niepokoi się, że usłyszy "złą" diagnozę, sugestię, że dziecko może mieć poważne zaburzenia rozwojowe, ale także może odczuwać lęk przed oceną, niepokoić się, że psycholog uzna go za złego rodzica. Te lęki nie powinny powstrzymywać rodzica przed wizytą, już sam fakt, że zabierasz dziecko do psychologa świadczy, że dbasz o nie, dajesz mu opiekę i zależy Ci na jego dobrostanie psychicznym.

Cennik usług psychoterapii dla dzieci Bydgoszcz

  • Konsultacja psychologiczna indywidualna 45-50 minut 200 zł
  • Konsultacje przed rozpoczęciem psychoterapii 160 - 200 zł
  • Sesja psychoterapii indywidualnej 160 - 200 zł
  • Psychoedukacja (dla rodziców i opiekunów) 160 - 200 zł
  • Terapia psychologiczno-pedagogiczna 160 - 200 zł

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
Leczenie ADHD w Propsyche Bydgoszcz
Mikropolaryzacja mózgu (tDCS)

Mikropolaryzacja mózgu w leczeniu ADHD u dzieci i dorosłych (terapia tDCS)

ADHD dotyka milionów osób na całym świecie. Choć często jest kojarzone z bardzo ruchliwymi dziećmi mającymi trudności z koncentracją w szkole, to zaburzenie wykracza daleko poza salę lekcyjną, wpływa na każdy aspekt życia, od relacji międzyludzkich po wykonywanie codziennych zadań. ADHD charakteryzuje się trzema objawami: problemami z uwagą, impulsywnością oraz

Czytaj więcej »