Psycholog osób dorosłych

uciążliwe napięcie psychiczne – problemy emocjonalne – trudności w zaadaptowaniu się do zmian – problemy w relacjach – kryzysy życiowe – nadmierny stres – brak motywacji do działania

Psycholog w Bydgoszczy

Wsparcie dla osób dorosłych

W Propsyche pomagamy osobom zmagającym się z takimi problemami jak: uciążliwe napięcie psychiczne, ograniczona zdolność kontrolowania własnych myśli, emocji, zachowań, trudności w relacjach z innymi ludźmi, zaburzenia emocjonalne i zaburzenia adaptacyjne. Na wsparcie mogą u nas liczyć osoby mające kłopoty z zaakceptowaniem siebie, ci którzy stracili motywację do pracy, czują się wypaleni zawodowo, a także osoby zmagające się z problemami egzystencjalnymi i takimi trudnościami, jak choroby psychiczne lub zaburzenia osobowości.

Pomoc psychologiczna skierowana jest do osób dorosłych, które:
Psycholog Bydgoszcz - Propsyche.
Pomoc psychologiczna w Bydgoszczy

W Propsyche ten rodzaj kontaktu między psychologiem a osobą zgłaszającą się opiera się na poradnictwie psychologicznym i psychoedukacji. Zachęcamy do rozmowy i skupiamy się na redukcji trudności w psychicznym radzeniu sobie z aktualnymi problemami życiowymi oraz na adaptacji do określonej sytuacji. W odróżnieniu od psychoterapii, psychoedukacja i poradnictwo psychologiczne nie mają na celu trwałej zmiany osobowości. Liczba sesji i ich częstotliwość zależą od indywidualnych potrzeb klienta i sugestii psychologa.

Psycholog Bydgoszcz - Propsyche.
Psycholog Bydgoszcz - Propsyche.

Psycholog Bydgoszcz

W wielu przypadkach pomoc psychologiczna może okazać się niezbędna w radzeniu sobie z narastającymi trudnościami. Wiemy, że samodzielne wyjście z depresji, pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby, czy przezwyciężenie uciążliwych lęków może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. W tych najtrudniejszych momentach, kiedy czujesz bezradność i rozczarowanie, czasami rozmowa z psychologiem pozwoli z innej perspektywy spojrzeć na problem, z którym się zmagasz. Podczas pracy nad takimi trudnościami niezwykle istotne jest nastawienie – Twoje zaangażowanie pozwala w znacznym stopniu przyspieszyć powrót do pełni sił.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Leczenie ADHD w Propsyche Bydgoszcz
Mikropolaryzacja mózgu (tDCS)

Mikropolaryzacja mózgu w leczeniu ADHD u dzieci i dorosłych (terapia tDCS)

ADHD dotyka milionów osób na całym świecie. Choć często jest kojarzone z bardzo ruchliwymi dziećmi mającymi trudności z koncentracją w szkole, to zaburzenie wykracza daleko poza salę lekcyjną, wpływa na każdy aspekt życia, od relacji międzyludzkich po wykonywanie codziennych zadań. ADHD charakteryzuje się trzema objawami: problemami z uwagą, impulsywnością oraz

Czytaj więcej »

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które rozważają rozpoczęcie współpracy z psychologiem w Bydgoszczy.

Psycholog to osoba, która ukończyła psychologię, magister psychologii. Psychoterapeuta ukończył lub jest w trakcie szkolenia w jednej ze szkół psychoterapii, w których nauka trwa kilka lat. Psychiatra to lekarz po specjalizacji z psychiatrii.

Konsultacje psychologiczne nastawione są zazwyczaj na pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu. Cykl konsultacji jest raczej procesem krótkotrwałym, może to być np. kilka spotkań. Natomiast psychoterapia trwa dłużej i nastawiona jest na rozwiązywanie problemów wymagających czasu, zagłębianie się w strukturę osobowości, a także w bliższą, czy dalszą przeszłość.

Nie. To może zrobić tylko lekarz. Psycholog, jeśli widzi taką potrzebę, może jednak zasugerować wizytę u lekarza. 

Raczej każdy psycholog specjalizuje się w pomocy określonej grupie osób np. małym dzieciom, nastolatkom czy dorosłym.

Tak. Psycholog może być zwolniony z tajemnicy zawodowej tylko w przypadku, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie klienta lub gdy z zachowania poufności zwolni go prokuratura lub sąd.

Cennik usług pomocy psychologicznej i psychoterapii w Bydgoszcz

Poniżej zamieszczamy cennik związany z pomocą psychologiczną dla osób dorosłych. Cenny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
dobry psychiatra Bydgoszcz, psychiatra Katarzyna Łachut
Psychiatra i leki psychiatryczne

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?

W związku z rozpoczęciem współpracy ze specjalistą psychiatrą i psychoterapeutką, lek. med. Katarzyną Łachut (przeczytaj więcej o specjaliście), zdecydowaliśmy się przybliżyć Państwu na czym polega specyfika wizyty u psychiatry, czego można się spodziewać oraz dlaczego nie warto zwlekać z konsultacją (jeśli chcesz od razu zapoznać się z ofertą – wejdź

Czytaj więcej »