Neurolog

bóle głowy –  migreny – padaczka (epilepsja) – zwyrodnienie kręgosłupa – choroba Parkinsona – zapalenie mózgu – stany po udarze mózgu – pląsawica Huntingtona – choroba Wilsona – miastenia – miopatia

Neurolog w Bydgoszczy

Wsparcie dla osób dorosłych z problemami neurologicznymi

Jeśli dokuczają Ci napięciowe bóle głowy, migreny, bóle kręgosłupa, to potrzebujesz konsultacji z neurologiem. Specjalistycznego leczenia wymagają także takie choroby i problemy medyczne, jak m.in.: padaczka (epilepsja), choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, zapalenie mózgu, udar mózgu, pląsawica Huntingtona, choroba Wilsona, miastenia i miopatia, a także inne dolegliwości związane z funkcjonowaniem układu nerwowego. 

Z neurologiem warto się skonsultować w przypadku takich objawów, jak m.in.:
Neurolog Bydgoszcz - Propsyche.
Neurolog - wywiad i badanie

W naszym ośrodku najpierw lekarz przeprowadza dokładny wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta i dolegliwości jakie go sprowadzają do Propsyche, a także wywiad na temat chorób występujących w rodzinie (dotyczy on przede wszystkim rodziców, dziadków i rodzeństwa). Potem przychodzi czas na badanie fizykalne. Lekarz może poprosić o rozebranie się do bielizny, aby wykonać pełne badanie fizykalne, czyli sprawdzić prawidłowość odruchów i koordynację ruchową. Neurolog może również osłuchać stetoskopem tętnice szyjne, a nawet zbadać gardło, jeśli u pacjenta występują problemy z mową lub połykaniem. Sprawdza także pole widzenia, zwraca uwagę, czy nie ma zaników mięśniowych, drżeń pęczkowych itp.

Neurolog Bydgoszcz - Propsyche.
Neurolog Bydgoszcz - Propsyche.

Neurolog - jak się przygotować do wizyty?

Należy zabrać ze sobą: dokumentację medyczną, wyniki ostatnich badań krwi, wyniki rezonansu, rtg (jeśli pacjent posiada), wypisy ze szpitala (jeśli pacjent był hospitalizowany), listę aktualnie przyjmowanych leków wraz z dawkami, dzienniczek pomiarów ciśnienia (jeśli pacjent mierzy sobie ciśnienie), dzienniczek pomiarów glikemii (jeśli pacjent cierpi na cukrzycę i prowadzi taki dzienniczek).

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Logo HeadApp- aplikacja neuropsychologiczna.

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do treningu funkcji poznawczych i rehabilitacji neuropsychologicznej.

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które rozważają rozpoczęcie współpracy z neurologiem w Propsyche.

Numer jeden to zespoły bólowe kręgosłupa. Na tego typu dolegliwości bardzo często cierpią osoby prowadzące siedzący tryb życia. Według szacunków specjalistów może być takich pacjentów coraz więcej, bo wiele ludzi godzinami pochyla głowy nad telefonem, co nie jest obojętne dla organizmu.

W przypadku bólu kręgosłupa, zarówno neurolog, jak i ortopeda mogą być odpowiednimi specjalistami. Decyzja zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli ból kręgosłupa jest związany z takimi objawami jak: promieniujący ból, drętwienie lub osłabienie kończyn, wówczas wizyta u neurologa może być bardziej wskazana, a jeśli ból kręgosłupa jest wynikiem urazu, schorzeń związanych z układem mięśniowo-szkieletowym, ortopeda może być bardziej odpowiedni.
Oczywiście może zdarzyć się tak, że przyczyna bólu jest niejasna i trzeba będzie odwiedzić obu specjalistów. 
Tak. Neurolog bada nim odruchy uderzając przede wszystkim w odpowiednie miejsca na kolanach, łokciach. 
Poza tym podczas badania fizykalnego neurolog może użyć stetoskopu, aby osłuchać tętnice szyjne, igły (oczywiście jednorazowej) lub kamertonu, aby zbadać czucie. Zdarza się, że neurolog zagląda pacjentowi do gardła, w ten sposób sprawdza odruchy podniebienne i gardłowe przy problemach z mową i połykaniem.

Najczęściej rezonans, oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań: pacjent nie ma na przykład rozrusznika serca. Chodzi o to, aby wykluczyć guzy mózgu, ale bywa także, że potrzebna jest diagnostyka kardiologiczna. Tak jest w przypadku pierwszego ataku padaczki, kiedy nie ma jeszcze pewności, czy to był atak padaczki, czy głębokie omdlenie. 

Jeśli chcemy iść do neurologa w ramach NFZ musimy mieć skierowanie np. od lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku wizyt prywatnych skierowanie nie jest potrzebne. W Propsyche nie ma możliwości odbycia wizyty w ramach NFZ.

Cennik usług lekarza neurologa w Bydgoszcz

Poniżej zamieszczamy cennik związany z leczeniem neurologicznym dla osób dorosłych . Ceny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

  • Wizyta diagnostyczna | dr Robert Kucharski | 60 min. 400 zł
  • Wizyta diagnostyczna | dr Beata Wicherska | 60 min. 300 zł
  • Wizyta kontrolna | dr Robert Kucharski | 30 min. 250 zł
  • Wizyta kontrolna | dr Beata Wicherska | 30 min. 250 zł

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
Mikropolaryzacja mózgu (tDCS)

Czym jest mikropolaryzacja mózgu?

Zaawansowana i oparta na solidnych badaniach naukowych, mikropolaryzacja mózgu (tDCS) reprezentuje przełom w terapiach neuromodulacyjnych. tDCS (ang. transcranial direct current stimulation) to niezwykle fascynujący krok w medycynie, który łączy prostotę z potężnymi możliwościami. To jak otwieranie nowego rozdziału w opowieści o naszym mózgu, gdzie mamy szansę na lepsze zrozumienie i

Czytaj więcej »