Bydgoskie Badania Pamięci

Kto może brać udział w Bydgoskich Badaniach Pamięci? – Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z pamięcią? – Jakie korzyści wiążą się z udziałem w badaniach? – Dla kogo Bydgoskie Badania Pamięci są bezpłatne?

Bydgoskie Badania Pamięci

Wsparcie dla seniorów

Jeśli odnosisz wrażenie, że Twoja pamięć działa gorzej niż zwykle albo obawiasz się problemów z pamięcią ponieważ masz w rodzinie osoby, które chorują na Alzheimera lub po prostu chcesz wiedzieć na jakim poziomie funkcjonujesz, jeśli chodzi o zapamiętywanie, weź udział w Bydgoskich Badaniach Pamięci. Być może problemy z pamięcią zauważasz u bliskiej osoby – zaproponuj jej wizytę w Propsyche.

Jest wiele przyczyn problemów z pamięcią. Najczęściej zapominanie występuje w przypadku takich chorób i problemów medycznych jak:
Bydgoskie Badania Pamięci w Propsyche.
Bydgoskie Badania Pamięci - profilaktyka 

W ramach profilaktyki, od pewnego wieku zalecane jest regularne wykonywanie różnych badań np.: mammografii, kolonoskopii, badania prostaty. Zachęcamy wszystkich, aby na taką listę prozdrowotnych działań wpisali również badanie pamięci. Im szybciej zauważone zostaną problemy z pamięcią, tym szybciej będzie można ustalić ich przyczynę i rozpocząć leczenie. 

Bydgoskie Badania Pamięci w Propsyche.
Bydgoskie Badania Pamięci w Propsyche.

Bydgoskie Badania Pamięci w Propsyche - korzyści

Dzięki udziałowi w badaniu dowiesz się, czy problemy z pamięcią i uwagą, których doświadczasz powinny zachęcić Cię do konsultacji lekarskiej. Podczas wizyty otrzymasz także materiały zawierające informacje na temat tego, jak zachować zdrowy umysł w dojrzałym wieku i w jaki sposób stymulować mózg.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Logo HeadApp- aplikacja neuropsychologiczna.

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do treningu funkcji poznawczych i rehabilitacji neuropsychologicznej.

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące Bydgoskich Badań Pamięci.

Nie, dla osób po 55 roku życia badanie jest całkowicie bezpłatne.

W noc poprzedzającą badanie warto zadbać o dobry sen. Poza tym, osoba badana nie powinna być głodna lub odwodniona. Należy zabrać ze sobą okulary do czytania, aparat słuchowy – jeśli są używane.

Tak, każda osoba otrzymuje raport, który może okazać lekarzowi lub neuropsychologowi podczas kolejnego badania, np. kontrolnego. W przypadku, gdy w badaniu przesiewowym wynik wskazywać będzie na potrzebę pogłębionej diagnozy, uczestnik lub uczestniczka badania otrzyma list do lekarza POZ z prośbą o wystawienia skierowania do poradni psychogeriatrycznej.

Badania odbywają się w poniedziałki i soboty w ośrodku Propsyche przy ul. Lenartowicza 33-35 w Bydgoszczy.
Na miejscu należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO. Osoby badane proszone są także o wyrażenie zgody na kontakt w przyszłości w celu powtórzenia bezpłatnego badania kontrolnego po roku.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche