Bydgoskie Badania Pamięci
Kto może brać udział w Bydgoskich Badaniach Pamięci? – Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z pamięcią? – Jakie korzyści wiążą się z udziałem w badaniach? – Dla kogo Bydgoskie Badania Pamięci są bezpłatne?
Bydgoskie Badania Pamięci
Wsparcie dla seniorów
Jeśli odnosisz wrażenie, że Twoja pamięć działa gorzej niż zwykle albo obawiasz się problemów z pamięcią ponieważ masz w rodzinie osoby, które chorują na Alzheimera lub po prostu chcesz wiedzieć na jakim poziomie funkcjonujesz, jeśli chodzi o zapamiętywanie, weź udział w Bydgoskich Badaniach Pamięci. Być może problemy z pamięcią zauważasz u bliskiej osoby – zaproponuj jej wizytę w Propsyche.
Jest wiele przyczyn problemów z pamięcią. Najczęściej zapominanie występuje w przypadku takich chorób i problemów medycznych jak:
- choroba Alzheimera,
- otępienie czołowo-skroniowe,
- otępienia naczyniowe,
- późniejsze stadia choroby Parkinsona,
- udar mózgu,
- choroba Huntingtona,
- depresja,
- niedobory witamin,
- choroby tarczycy.
Bydgoskie Badania Pamięci - profilaktyka
W ramach profilaktyki, od pewnego wieku zalecane jest regularne wykonywanie różnych badań np.: mammografii, kolonoskopii, badania prostaty. Zachęcamy wszystkich, aby na taką listę prozdrowotnych działań wpisali również badanie pamięci. Im szybciej zauważone zostaną problemy z pamięcią, tym szybciej będzie można ustalić ich przyczynę i rozpocząć leczenie.
Bydgoskie Badania Pamięci w Propsyche - korzyści
Dzięki udziałowi w badaniu dowiesz się, czy problemy z pamięcią i uwagą, których doświadczasz powinny zachęcić Cię do konsultacji lekarskiej. Podczas wizyty otrzymasz także materiały zawierające informacje na temat tego, jak zachować zdrowy umysł w dojrzałym wieku i w jaki sposób stymulować mózg.
Rejestracja
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.790 219 220
Godziny pracy
Centrum Propsyche
-
poniedziałek 8.00 - 21.30
-
wtorek - piątek 8.00 - 20.00
-
sobota - niedziela nieczynne
Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji
W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci
Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.
Najczęściej zadawane pytania
Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące Bydgoskich Badań Pamięci.
Nie, dla osób po 55 roku życia badanie jest całkowicie bezpłatne.
W noc poprzedzającą badanie warto zadbać o dobry sen. Poza tym, osoba badana nie powinna być głodna lub odwodniona. Należy zabrać ze sobą okulary do czytania, aparat słuchowy – jeśli są używane.
Tak, każda osoba otrzymuje raport, który może okazać lekarzowi lub neuropsychologowi podczas kolejnego badania, np. kontrolnego. W przypadku, gdy w badaniu przesiewowym wynik wskazywać będzie na potrzebę pogłębionej diagnozy, uczestnik lub uczestniczka badania otrzyma list do lekarza POZ z prośbą o wystawienia skierowania do poradni psychogeriatrycznej.
Skorzystaj z naszej wiedzy
Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów PropsycheMikropolaryzacja mózgu (tDCS) a choroba Alzheimera i łagodne zaburzenia poznawcze
Mikropolaryzacja mózgu w Bydgoszczy: terapia uwagi i pamięci w łagodnych zaburzeniach poznawczych oraz w chorobie Alzheimera. Naukowe podstawy tDCS, jej zastosowanie, efektywność oraz bezpieczeństwo, czas trwania terapii i cena mikropolaryzacji.