Zaburzenia seksualne

różne zaburzenia seksulane – metody terapii zaburzeń seksualnych – przyczyny zaburzeń seksualnych – czas trwania terapii 

Zaburzenia seksualne - pomoc w Propsyche Bydgoszcz

Wsparcie dla dorosłych

Zaburzenia seksualne to różnego rodzaju trudności, które wpływają negatywnie na zdolność osoby do doświadczania satysfakcji seksualnej. Mogą one dotyczyć zarówno fizycznych, jak i psychicznych aspektów życia seksualnego. Jeśli i Ty doświadczasz tego typu problemów zastanów się nad wizytą u specjalisty. Pomoc psychoseksuologa może znacznie poprawić Twoje życie seksualne, a co za tym idzie także ogólne funkcjonowanie psychiczne. 

Istnieje wiele rodzajów zaburzeń seksualnych, wyróżniamy wśród nich m.im.:
Zaburzenia seksualne - leczenie Bydgoszcz.
Zaburzenia seksualne - przyczyny

Zaburzenia seksualne mogą mieć różnorodne przyczyny m.in.: fizyczne, psychologiczne, emocjonalne, społeczne i interpersonalne. Czasami dany problem może wynikać z kilku czynników. Ważne jest, aby każde zaburzenie było diagnozowane i leczone przez odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę, który może zaproponować odpowiednie podejście terapeutyczne dostosowane do potrzeb danej osoby.

Zaburzenia seksualne - terapia

Terapia seksuologiczna to praca skoncentrowana na określonych trudnościach związanych z życiem seksualnym osoby. W zależności od indywidualnych potrzeb praca z psychologiem seksuologiem lub psychoterapeutą w zakresie seksualności może opierać się na psychoedukacji, edukacji seksualnej, krótkoterminowej interwencji terapeutycznej lub na długoterminowym kontakcie terapeutycznym, gdy problemy seksualne mają bardziej złożone źródło. Forma pracy ustalana jest po wstępnych spotkaniach konsultacyjnych. 

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które rozważają rozpoczęcie terapii zaburzeń seksualnych.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czas trwania terapii zaburzeń seksualnych może znacznie się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj zaburzenia, jego przyczyny, indywidualne potrzeby i reakcje pacjenta na terapię. Niektóre osoby mogą doświadczyć poprawy stosunkowo szybko, już po kilku sesjach terapeutycznych. W innych przypadkach, szczególnie jeśli zaburzenie jest złożone lub ma głęboko zakorzenione przyczyny, terapia może trwać znacznie dłużej.
 
Ważne jest również uwzględnienie regularności sesji terapeutycznych oraz zaangażowania i otwartości pacjenta w proces terapeutyczny. Osoby, które aktywnie uczestniczą w terapii, stosują zalecenia terapeuty i podejmują wysiłek w pracy nad swoimi problemami, mogą zazwyczaj spodziewać się lepszych i szybszych wyników.

W Propsyche terapię seksuologiczną prowadzą doświadczeni psychoseksuolodzy. Ich kompetencje potwierdzają międzynarodowe certyfikaty i akredytacje. 

Jeśli psychoseksuolog uzna, że pacjent potrzebuje farmakoterapii w ramach leczenia problemów seksualnych, to skieruje go do lekarza, który przepisze odpowiednie leki na podstawie diagnozy i potrzeb pacjenta.

Tak. W zakresie poradnictwa i krótkoterminowych form terapii seksualnej w Propsyche pracujemy także online.

W Propsyche możliwa jest terapia indywidualna jak i w parze. 

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche