Kurs uważności i redukcji stresu dla nastolatków (MBLC-YA)

5 spotkań praktycznej nauki radzenia sobie ze stresem

Jak zwiększyć odporność na stres? Jak bardziej cieszyć się dniem?

Data

5 spotkań 2h

Harmonogram zajęć

raz w tygodniu

Adres

ul. Nakielska 175a, Bydgoszcz

}

Godziny warsztatowe

10h (60 min.)

Zaświadczenie

Tak

Inwestycja

od 1070zł 

Kursy mindfulness dla grup wiekowych: 16 – 18 lat pomogą młodym ludziom wejść w życie z życzliwością i świadomością swoich myśli i uczuć. To na pewno zaprocentuje w przyszłości i owoce praktyki uważności będą widoczne w ich życiu! Zajęcia prowadzi wykwalifikowana nauczycielka, terapeutka uważności programu MBCL-YA.

1070,00 

Wybierz edycję, aby poznać terminy.

 Jeśli chcesz zagwarantować sobie miejsce w kolejnej edycji kursu, napisz na adres: rejestracja@pro-psyche.pl

Opis zajęć:

W dzisiejszych czasach każdemu ciężko jest utrzymać balans. Jesteśmy zasypywani dużą ilością informacji i bodźców. Do tego dochodzi pęd życia i nadmiar obowiązków.

Dzieci i młodzież nie mają może aż tyle obowiązków co dorośli, ale nie mniej bodźców i rozpraszaczy. Prace domowe, relacje z rówieśnikami, życie wirtualne, presja w social mediach… potrafią przytłoczyć. Warto zastanowić się, jak możemy zadbać o ich lepsze samopoczucie i mądry rozwój. Uważność praktykowana od wczesnych lat pogłębia samoświadomość, rozwija nawyk życzliwego nastawienia do siebie i otoczenia i daje narzędzia do radzenia sobie ze stresem i napięciami. Uczy samoregulacji emocjonalnej i równowagi w świecie pełnym wyzwań i trudności.

Kurs MBLC-YA wprowadza nastolatków w koncepcje uważności (mindfulness) oraz współczucia dla siebie (self-compassion) i ma na celu rozwijanie tych cech poprzez praktyki i ćwiczenia wykonywane w grupie oraz w domu. Cały program jest sprawdzony i zaprojektowany specjalnie dla tych grup wiekowych.

Podczas zajęć uczestnicy korzystają z podręcznika – dodatkowy koszt 50 zł jest przekazywany do Mindfulness Association Polska.

Kurs MBLC-YA obejmuje 5 sesji, prowadzonych co tydzień, trwających ok. 2 godziny. Sesje odbywają się w małych komfortowych grupach 5 osobowych gwarantujących poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego i spokoju.

00/ Wprowadzenie do mindfuness & compassion
01/ Twój niesamowity umysł
02/ Obecność – czym jest skupienie
03/ Opuszczenie kotwicy – jak utrzymać skupienie
04/ Rozproszenie umysłu – jak sobie z nim radzić
05/ Nurt umysłu – jak go obserwować
06/ Nastawienie – życzliwość w miejsce krytyki i obwiniania
07/ Akceptacja siebie – jak siebie polubić
08/ Wdzięczność – jak budować szczęście
09/ Uważne życie – jak na co dzień dbać o uważność i życzliwość

Każdej sesji towarzyszy multimedialna prezentacja, która z poczuciem humoru obrazuje i utrwala wprowadzany temat z zakresu psychoedukacji. Uczestnicy otrzymują również podręcznik oraz dostęp do szerokiej gamy nagranych praktyk mindfulness & compassion.

Praktyki w formie nagrań:

  • Obserwowanie niespokojnego umysłu (5 min)
  • Uspokajanie umysłu (10 min)
  • Nieporuszoność i koncentracja (10 min)
  • Skan ciała (15 min)
  • 3-minutowa przestrzeń na oddech (3 min)
  • Obserwowanie nurtu umysłu (10 min)
  • Nastawienie obserwatora (10 min)
  • Uspokajanie, Osadzanie, Spoczywanie, Oparcie skupienia na dźwięku lub oddechu (15 min)
  • Życzliwość dla siebie (15 min)
  • Poszerzanie kręgu życzliwości o innych ludzi (15 min)

Mindfulness to inny styl życia!

Im szybciej zaczniesz z niego czerpać garściami, tym większe korzyści odniesiesz. Mindfulness to stan zrównoważonego umysłu. Niezbędny, gdy chcesz radzić sobie ze stresem, trudnościami, a tym bardziej, gdy chcesz odnosić sukcesy w życiu. Aby śmiało stawiać czoła wyzwaniom, potrzebujesz podejmować mądre decyzje. Jasny klarowny umysł pozwoli Ci przygotować się do kolejnych egzaminów, usystematyzować samodzielną pracę, zdrowo regenerować się podczas świadomych pauz.

Bycie nastolatkiem to często mierzenie się z burzą emocji, samotnością, czy izolacją. Tyle pytań przetwarza głowa: Czy mnie lubią? Czy jestem dość atrakcyjna? Jakie mam znaczenie i dla kogo? Jak mam się zachowywać w grupie? Jak mam sobie radzić ze stresem? Odpowiedzi mogą zachwiać poczuciem własnej wartości lub je wzmocnić. Na tym kursie uczymy tworzyć przekonania służące zdrowiu i samoakceptacji.

Czy jestem bi?

Presja na wyniki i ambitne plany nie muszą Cię paraliżować – możesz je przełożyć na właściwe działania dostosowane do Twojej kondycji psychofizycznej.

Pełna uważność zamiast mętliku w głowie – wypracujesz ją razem z grupą, która jest na takim samym etapie życia jak Ty. Masz już trochę doświadczenia za sobą. Może tego nie widzisz jeszcze, ale niektóre sytuacje udało się Tobie rozwiązać. W grupie możesz dzielić się swoim doświadczeniem i uczyć się od innych. W ramach funkcjonującego na całym świecie  programu MBSR – zrobisz to fachowo, bezpiecznie, pod życzliwą kontrolą certyfikowanego trenera mindfulness.

Wszyscy mierzą się z obawami o przyszłość.

Często chcemy wypadać jak najlepiej. Uważność na proces uczenia się, uważność na emocje, uważność na często przeciążony organizm i uważność na ważne relacje – to wartościowy potencjał, który procentuje całe życie. Lepsza koncentracja, rozwój inteligencji emocjonalnej, nowe znajomości wśród osób, które dążą do tego, co i Ty. Jeśli Twój umysł jest bywa jak dziki koń czy jak szalona małpka, to razem będziemy go ujarzmiać z wykorzystaniem przebadanych naukowo technik mindfulness.

Uważność to klucz do sukcesu, spokoju i siły wewnętrznej. To jedna z kompetencji wymienianych jako kompetencja XXI w rankingach oczekiwań pracodawców. Świat otwiera się na uważnych ludzi. Work-life balance służy każdemu, bo przynosi efekty długofalowe i uwzględnia zdrowie psychiczne.

Masz pytania? Nie wiesz, czy jest to oferta dla Ciebie?

Chętnie z Tobą o tym porozmawiamy. Skorzystaj z formularza lub zadzwoń na numer (+48) 790 219 220.

Jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo?

  • Sala zapewnia wymagany obostrzeniami dystans między uczestnikami,
  • użyczony sprzęt do ćwiczeń jest przed zajęciami dezynfekowany,
  • w zajęciach można uczestniczyć w maseczkach, można też przynieść własną matę, poduszkę do medytacji, kocyk,
  • wszystkich uczestników prosimy o szczególną dbałość o higienę (częsta dezynfekcja rąk),
  • jeśli ktoś z Państwa zaobserwował u siebie objawy przeziębienia, czy grypopodobne (np. podwyższona temperatura, ból mięśni) - prosimy o odpowiedzialną postawę i konsultację z lekarzem przed przyjściem na zajęcia.

Informacje o osobie prowadzącej

Dorota Wojtczak, trener uważności

mgr Dorota Wojtczak

trener uważności, komunikacji i redukcji stresu

grupowe i indywidualne treningi uważności i komunikacji dla dorosłych i nastolatków; coaching relacji dla par