Trening funkcji poznawczych

Jakie funkcje poznawcze można trenować? – Jakie są formy treningu poznawczego? – Co to jest HeadApp? – Jak można zwiększyć efektywność treningu funkcji poznawczych?

Trening funkcji poznawczych

Profilaktyka chorób otępiennych

Dbasz o ciało i chciałbyś tak samo zaopiekować się swoim umysłem? Zauważasz u siebie spadek formy intelektualnej wraz z wiekiem? Pomyśl o profesjonalnym treningu funkcji poznawczych. W Propsyche można skorzystać z różnych form tej pomocy.

Podczas proponowanego w Propsyche treningu funkcji poznawczych można pracować nad wzmocnieniem takich funkcji poznawczych jak np.: 
Trening funkcji poznawczych HeadApp Bydgoszcz
Trening funkcji poznawczych w Propsyche Bydgoszcz

Trening funkcji poznawczych jest od wielu lat jednym ze standardów w rehabilitacji i profilaktyce neuropsychologicznej. W Propsyche oferujemy zarówno indywidualną pracę z neuropsychologiem, jak i trening rehabilitacji poznawczej na komputerze. Możliwa jest praca pod naszą opieką w domu, w naszym ośrodku lub model hybrydowy (część treningów wykonywanych jest w domu, a część w ośrodku). 

Trening funkcji poznawczych HeadApp aplikacja.

Trening funkcji poznawczych w Propsyche Bydgoszcz - aplikacja HeadApp

W Propsyche możliwy jest komputerowy trening funkcji poznawczych wykonywany za pomocą aplikacji HeadApp. To nowoczesne, specjalistyczne oprogramowanie stosowane do profilaktyki i rehabilitacji funkcji poznawczych oparte na badaniach naukowych. Program może być stosowany na komputerach oraz urządzeniach mobilnych. Pozwala precyzyjnie zaplanować terapię lub trening, a jednocześnie na bieżąco dostosowuje poziom trudności do możliwości trenującego. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Więcej o programie przeczytasz na stronie: headapp.pl

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Logo HeadApp- aplikacja neuropsychologiczna.

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do treningu funkcji poznawczych i rehabilitacji neuropsychologicznej.

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości pacjentów oraz opiekunów, którzy rozważają rozpoczęcie treningu funkcji poznawczych.

U części pacjentów po wcześniejszym badaniu lekarskim, możliwe jest połączenie treningów/rehabilitacji poznawczej z dożylną terapią wlewami z cerebrolizyny. Badania wykazały, że u osób, które doświadczają zaburzeń poznawczych, m.in. w przebiegu chorób neurozwyrodnieniowych, takich jak choroba Alzheimera lub po udarach, cerebrolizyna może znacznie poprawić funkcjonowanie poznawcze. Rehabilitacja poznawcza może w ten sposób przynosić większe efekty.
Cerebrolizyna wspiera procesy naprawy zmian w mózgowiu będących konsekwencją np. chorób neurodegeneracyjnych i po udarach.
 
Stosuje się ją m.in. w:
  • w zespołach otępiennych o różnym podłożu, w tym w przebiegu choroby Alzheimera,
  • w chorobach naczyniowych mózgu takich jak: udar mózgu zarówno krwotoczny, jak i niedokrwienny, krwiaki przymózgowe i krwawienie podpajęczynówkowe,
  • uszkodzeniach urazowych mózgowia.
Więcej na temat stosowania cerebrolizyny i jej właściwości, przeczytasz tutaj.
Metody, które proponujemy z powodzeniem wykorzystywane są także w celu:
  • poprawy sprawności uwagi i pamięci osób starszych, w tym cierpiącymi na łagodne zaburzenia poznawcze,
  • rehabilitacji neuropsychologicznej osób po urazach mózgu (np. po wypadkach komunikacyjnych, udarach), zmagających się z problemami w koncentracji i podzielności uwagi, pamięci słów lub obrazów.

Wszystko zależy od konkretnego przypadku, najlepiej zdać się na opinię specjalisty np. neuropsychologa. Przed rozpoczęciem treningów zazwyczaj wykonywana jest diagnoza funkcji poznawczych, żeby można było dokładnie określić, jakie funkcje poznawcze są osłabione i na nich się skupić, po niej zaplanować terapię lub trening i zdecydować się na konkretną formę treningu.

Wszystko zależy od tego, jaki jest cel treningu, czy i z jakimi problemami poznawczymi boryka się dana osoba, czy na trening zdecydowała się w ramach profilaktyki, czy został jej on zalecony. 

Ta forma treningu może być stosowana właściwie w każdym wieku. Specjalista dobiera ćwiczenia pod kątem sprawności określonych funkcji u zgłaszającej się osoby. Indywidualnie dobierana jest także częstotliwość treningów i długość ich trwania. 

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche