Terapeuta par

rozpoznanie źródeł konfliktu w związku – pomoc w konstruktywnym rozwiązaniu konfliktu – poprawa nieefektywnej komunikacji między partnerami – wsparcie w podjęciu decyzji o kontynuowaniu związku lub rozstaniu – pomoc w określeniu zasad funkcjonowania związku – poprawa zaufania w związku 

Terapeuta par w Bydgoszczy

Profesjonalna pomoc psychologiczna dla par w kryzysie

Jeśli jesteś w związku, w którym pojawiają się trudne do rozwiązania problemy, wpływające na jakość Twojego życia, możesz wraz z partnerką lub partnerem skorzystać z pomocy innych osób. Specjalista, który wie, jak pracować z problemami pojawiającymi się w związkach, spojrzy na relację z innej perspektywy. W naszym ośrodku, w Propsyche, pomagamy w rozpoznaniu źródeł konfliktu między parami, konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktu. Prowadzona u nas terapia par wpływa także na poprawę wzajemnej komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej. Towarzyszymy parom w podejmowaniu decyzji o kontynuowaniu związku lub rozstaniu, a także w określeniu zasad funkcjonowania relacji, pracujemy także nad poprawą zaufania w związku.

Pamiętajmy, że podjęte w trakcie terapii decyzje, to decyzje osób będących w związku, nie terapeuty. Spotkania ze specjalistą odbywają się między innymi po to, aby osoby podejmujące znaczące życiowo decyzje, robiły to świadomie i zdawały sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności za nie.

Wskazania do terapii par:
Terapie dla par w Bydgoszczy - Propsyche.
Terapia partnerska w Propsyche Bydgoszcz

Podczas pierwszej wizyty w Propsyche, terapeuta będzie poznawał Was jako parę, będzie chciał się dowiedzieć jakie są Wasze problemy i oczekiwania. Następnie zaprosi Was na regularne sesje. W trakcie tych spotkań zazwyczaj dużo uwagi poświęca się poprawie komunikacji między partnerami. Pracuje się nad rozwiązywaniem konfliktów. Terapeuta regularnie ocenia postępy i dostosowuje terapię do potrzeb pary. Wymagane jest zaangażowanie obu partnerów i otwartość na zmiany.

Terapie dla par w Bydgoszczy - Propsyche.
Terapie dla par w Bydgoszczy - Propsyche.

Rola terapeuty par

Terapeuta nigdy za partnerów nie rozwiąże problemów, które pojawiają się między nimi, ale będzie towarzyszył w wyborze jednej z korzystniejszych dróg i może pomóc parze jako swoisty przewodnik w drodze do celu, który para obierze. Ważne, by pamiętać, że rolą terapeuty nie jest wskazać, jak para ma funkcjonować – według jakich zasad, do czego ma dążyć, co ma być dla niej ważne itp.  Zadaniem terapeuty jest pomóc parze ustalić, co jest dla partnerów ważne i wesprzeć ją w świadomym rozeznaniu, jakie są konsekwencje ich zachowania dla nich samych oraz dla relacji. Choć terapeuta posiada teoretyczną wiedzę na temat funkcjonowania człowieka, korzystnych sposobów rozwiązywania konfliktów oraz dysponuje wiedzą na temat zdrowia i zaburzeń psychicznych, dzieli się nią zawsze w interesie partnerów i związku, uwzględniając indywidualne potrzeby partnerów i pary jako całości. 

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Problemy w związku czasami wymagają interwencji specjalisty
Relacje i związki

Psychoterapia par – jak wygląda pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie z psychoterapeutą par może budzić niepokój związany z niewiedzą o tym, jak takie spotkanie wygląda i czego można się na nim spodziewać. Dlatego też poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie związane z pierwszą wizytą poprzedzającą psychoterapię par lub małżeństw. Pierwsze spotkanie z terapeutą par poprzedza najczęściej kontakt telefoniczny, w czasie którego

Czytaj więcej »

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które rozważają rozpoczęcie współpracy z terapeutą par w Bydgoszczy.

Pracujemy ze związkami i parami osób różnych wyznań, orientacji seksualnych, wartości, narodowości. Terapia dla par dostępna jest także w języku angielskim. 

Jeżeli przyszło Ci do głowy, że powinnaś/powinieneś wraz ze swoją partnerką/partnerem udać się na terapię, to oznacza, że jest ona Wam potrzebna. Łatwiej i szybciej można osiągnąć korzyści z terapii, jeśli rozpocznie się ona, kiedy problemy nie są zbyt nabrzmiałe. Bez względu, czy ostatecznie para podejmie terapię, czy też nie, rozważenie takiej ewentualności i udanie się na konsultację do specjalisty jest niewątpliwie sygnałem dla partnera lub partnerki, że relacja ta jest ważna i zależy nam na niej.

Konsultacje przed rozpoczęciem psychoterapii trwają około 50 minut. Zazwyczaj są potrzebne dwie konsultacje. Spotkania w ramach terapii trwają około 80 minut i mogą odbywać się na przykład co tydzień. Długość i częstotliwość sesji może być zmieniana w zależności od potrzeb i ustaleń między terapeutą i parą. 

Tak, terapeuta par może zasugerować partnerom lub jednemu z partnerów terapię indywidualną. W niektórych przypadkach, gdzie problemy jednej osoby mają znaczący wpływ na związek lub gdy pojawiają się indywidualne kwestie wymagające głębszej pracy, terapeuta może zalecić taką formę pracy. To pozwala na skoncentrowanie się na osobistych problemach, co może przyczynić się do poprawy ogólnej dynamiki związku.

Generalnie, nigdy nie jest "za późno" na terapię par, ale istnieją sytuacje, w których terapia może być mniej skuteczna. Na przykład, gdy jeden z partnerów już zdecydował się na rozstanie i tak naprawdę nie jest zainteresowany naprawą relacji. Również w sytuacjach, gdy w związku występuje przemoc domowa lub głęboko zakorzenione problemy psychiczne jednego z partnerów, może być konieczne inne podejście, na przykład terapia indywidualna. Ważne jest, aby obie strony były otwarte na proces i chciały pracować nad poprawą swojego związku.

Cennik usług pomocy psychologicznej dla par w Bydgoszczy

Poniżej zamieszczamy cennik związany z pomocą psychologiczną dla par. Cenny innych usług, które świadczymy w Propsyche znajdziecie Państwo w cenniku ogólnym.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
Terapia par i rodzin - PROPSYCHE Bydgoszcz
Relacje i związki

Psychoterapia par, terapia partnerska – dla kogo?

Terapia par skierowana jest do osób doświadczających szeroko rozumianego kryzysu w związku. Prowadzimy ją zgodnie z tym, jak funkcjonują partnerzy w relacji i uwzględniamy ich gotowość do zmiany. Terapia par polecana jest osobom, które: doświadczają trudności czy kryzysu w związku, doświadczają szeroko rozumianej zmiany w związku, przeżyły traumatyczne zdarzenie, odczuwają

Czytaj więcej »