fbpx
ul. Stawowa 26/3u, Bydgoszcz kontakt@pro-psyche.pl Numer telefonu znajdziesz w zakładce Kontakt.

Psychologia w sporcie

Celem psychologii sportu jest przede wszystkim pomoc sportowcom i wszystkim osobom działającym w sporcie w wykształceniu takich umiejętności psychologicznych, które przyczyniają się do wzrostu efektywności działania i czerpania radości z wykonania danego zadania, a w konsekwencji podniesienia poziomu osiągnięć. Co więcej, nabyte umiejętności można wykorzystać w innych obszarach życia (m.in. w szkole, w pracy).

Obszary pracy w psychologii sportu to między innymi trenowanie takich umiejętności jak:

 • wzbudzenie motywacji,
 • wyznaczanie celów,
 • budowanie pewności siebie,
 • radzenie sobie ze stresem,
 • umiejętność koncentracji uwagi,
 • umiejętność właściwego zarządzania emocjami,
 • umiejętność relaksacji i wizualizacji,
 • umiejętność pozytywnego myślenia,
 • zarządzanie czasem,
 • prawidłowej komunikacji,
 • budowania zespołu,
 • współpracy w zespole,
 • wsparcie i opieka psychologiczna w powrocie do optymalnej formy po kontuzji lub innymi obciążeniami związanymi z aktywnością fizyczną.

SPOTKANIA INDYWIDUALNE

Dla zawodników, rodziców, trenerów, którzy pragną wdrożyć umiejętności treningu mentalnego, aby wydobyć maksymalny potencjał, celem poprawy osiągnięć, czerpania radości z tego, co się robi i zatroszczenia się o własny rozwój osobisty. Oferuję także wsparcie dla młodych sportowców nad ukształtowaniem właściwego sposobu funkcjonowania mentalnego na treningu i na zawodach.

WSPÓŁPRACA Z DRUŻYNAMI

Dla zespołów, które pragną zadbać o właściwą integrację, wzmocnić spójność grupy, doskonalić komunikację w grupie, aby zwiększyć jej efektywność.  Efektem takiej współpracy jest możliwość monitorowania zdobytych przez drużynę umiejętności mentalnych będących niezwykle cenną wskazówką dla trenerów, wspierając ich w procesie podejmowania najlepszych decyzji w trakcie treningu czy meczu.  

OFERTA DLA KLUBÓW SPORTOWYCH

Przeprowadzenie wykładów i zajęć warsztatowych dla zawodników, trenerów, działaczy oraz rodziców, aby zmaksymalizować potencjał danego zawodnika zarówno podczas treningów jak i startów na zawodach i uczynić go jeszcze lepszym w swoim fachu.

OFERTA DLA INNYCH ZAWODÓW

Oferta skierowana dla wszystkich osób, które w swojej pracy podejmują działania w obliczu oceny w sytuacjach stresowych, np.: artyści, lekarze, menadżerowie.

Oferta dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta!

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z sylwetką psychologa mgr Mateusza Mindy.


Dowiedz się więcej…

Regulacja emocjami w sporcie
Regulacja emocjami w sporcie
Emocje to subiektywne reakcje, które odczuwamy w odpowiedzi na wydarzenia. Sportowców, warto uczyć, aby korzystali z oceny sytuacji tak, aby wytworzyć optymalną reakcję emocjonalną z punktu widzenia celów, jakie mają przed sobą. To o wiele lepsza droga, niż reagowanie na emocje...
Czytaj dalej →
Jak zwiększyć pewność siebie?
Jak zwiększyć pewność siebie?
Pewność siebie to wiara w posiadanie umiejętności sportowych potrzebnych do odniesienia sukcesu, jest zasobem odnawialnym, który należy stale zwiększać, żeby za jej pomocą móc zabezpieczyć się przed trudami sportowej rywalizacji. Jak najlepsi wzmacniają swoją pewność...
Czytaj dalej →
Print Friendly, PDF & Email