fbpx

Psychofarmakologia i farmakoterapia

dla psychologów i psychoterapeutów

Szkolenie dla praktyków (ONLINE), 4. edycja

Data

16-17.10.2021

Harmonogram zajęć

sobota, niedziela

Adres

Platforma internetowa Zoom

}

Godziny szkoleniowe

16h

Zaświadczenie

Tak

Inwestycja

od 699 zł

690,00 

Wyczyść

Możliwa płatność na raty!

Składając zamówienie wybierz jako formę płatności raty PayU! W przypadku nie przyznania rat, nie ponosisz żadnych kosztów, a zamówienie jest anulowane. Jeśli chcesz rozłożyć płatność na 2-3 raty 0%, zadzwoń lub napisz do nas 🙂

Szkolenie kierujemy do psychologów, psychoterapeutów, osób szkolących się w psychoterapii i pomocy psychologicznej, studentów ostatnich lat studiów. Program szkolenia obejmie leczenie zaburzeń depresyjnych i lękowych oraz elementy psychofarmakologii w zaburzeniach osobowości. Program i treści przygotowane zostały we współpracy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. Celem szkolenia jest pomoc w rozumieniu specyfiki procesu ambulatoryjnego leczenia psychiatrycznego oraz ułatwienie własnej pracy terapeutycznej z pacjentem leczonym psychiatrycznie jak i przekazanie informacji praktycznych, przydatnych uczestnikom w indywidualnej pracy z pacjentem.

Program ramowy:

 • mechanizm neuroprzekaźnictwa,
 • systemy neuroprzekaźnikowe w mózgu,
 • mechanizm działania leków w zaburzeniach afektywnych i lękowych oraz przebieg leczenia wraz z przykładami klinicznymi,
 • powstawanie efektów ubocznych,
 • rodzaje leków, ich mechanizmy a osobowość pacjenta,
 • psychofarmakologia w leczeniu zaburzeń osobowości,
 • współpraca lekarza i psychologa/psychoterapeuty,
 • wpływ leków na przebieg kontaktu psychoterapeutycznego,
 • studia przypadków jednoczesnego leczenia psychoterapeutycznego i farmakologicznego (leki psychotropowe w terapii, ich wpływ na jakość kontaktu, włączenie i odstawianie leków w terapii).

Podczas omawiania studiów przypadków współprowadzić szkolenie będą zaangażowani w proces terapii psychoterapeuci!

Informacja organizacyjne:

 • Szkolenie organizowane jest poprzez platformę Zoom. Uczestnicy mają możliwość wchodzenia w interakcję z osobą prowadzącą poprzez głos i obraz.
 • Czas trwania: 16h dydaktycznych.
 • Opłata zawiera koszt uczestnictwa w szkoleniu online wraz z dostępem do prezentacji wykorzystywanej podczas szkolenia.
 • Zaświadczenia zostaną rozesłane uczestników pocztą.

Przed zapisaniem się na szkolenie prosimy o zapoznanie się z regulaminem – regulamin szkolenia.

Przykładowe fragmenty:

Informacje o osobie prowadzącej:

lek. med. Katarzyna Łachut

lek. med. Katarzyna Łachut

specjalista psychiatra, psychoterapeuta

– posiada ponad 25-letnie doświadczenie w leczeniu pacjentów z zaburzeniami psychicznymi. Posiada doświadczenie pracy zarówno w dużym szpitalu ogólnopsychiatrycznym, placówce klinicznej, odwykowej, jak i wieloletnie doświadczenie pracy ambulatoryjnej. Obecnie pracuje w Centrum Psychoneurologii Wieku Podeszłego oraz w prywatnym gabinecie psychiatrycznym. Prowadzi edukację rezydentów psychiatrii. Od wielu lat bierze aktywny udział w badaniach klinicznych leków psychiatrycznych i neurologicznych w charakterze koordynatora krajowego, głównego badacza lub członka zespołu badaczy. Uczestniczy w szkoleniu terapeutycznym prowadzonym przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne w Krakowie.

Masz pytania? Nie wiesz, czy jest to oferta dla Ciebie?

Chętnie z Tobą o tym porozmawiamy. Skorzystaj z formularza lub zadzwoń na numer (+48) 790 219 225.