Logopeda dzieci

opóźniony rozwój mowy – sygmatyzm, czyli seplenienie (wadliwa wymowa głosek szżczdż) – rotacyzm (wadliwa artykulacja głoski “r”) – inne wady wymowy – problemy z komunikacją

Logopeda dzieci w Bydgoszczy

Specjalistyczna pomoc dla maluchów

Za mało słów, za krótkie zdania, niewyraźne głoski? – jeśli zastanawiasz się, czy językowy rozwój Twojego dziecka przebiega prawidłowo rozważ wizytę u logopedy. Specjalista w Propsyche posłucha, jak mówi (jeśli mówi) Twoje dziecko i zaproponuje dalsze działania (o ile będą potrzebne). Logopeda może zasugerować także np. badanie słuchu, by rodzice mieli pewność, że problemy z mową nie są wynikiem np. niedosłuchu. Specjalista zaplanuje także terapię i poinstruuje rodziców, jak i co ćwiczyć z maluchem. 

Z pomocy logopedy powinny korzystać dzieci: 
Logopeda dla dzieci w BYDGOSZCZ - Propsyche - rozwój mowy.
Dbamy o rozwój mowy

W naszym ośrodku proponujemy szereg metod wspomagających prawidłowy rozwój mowy małych pacjentów. Techniki te kształtują właściwą wymowę i zachęcają dziecko do komunikacji, wśród nich są metoda dotyku i czucia skórnego, metoda wzrokowa, ćwiczenia autokontroli słuchowej, ćwiczenia kinestezji artykulacyjnej, metoda przekształceń artykulacyjnych, ćwiczenia artykulacyjne i kształcące słuch fonemowy, doskonalenie kontroli oddechu, ćwiczenia logorytmiczne i wiele innych.

Logopeda dla dzieci w BYDGOSZCZ - Propsyche - rozwój mowy.
Logopeda dla dzieci w BYDGOSZCZ - Propsyche - rozwój mowy.

Terapia dla dzieci

Praca nad rozwojem mowy u dzieci, ta nie tylko praca z dziećmi, ale także z ich opiekunami. Logopeda ćwiczy z maluchami i żeby utrwalić efekty treningu, pokazuje rodzicom w jaki sposób mogą pracować z dziećmi w domu. Specjalista instruuje opiekunów jak wykonać odpowiednie ćwiczenia lub masaże, doradza także, jak często je robić i ile czasu na nie poświęcić.  
Terapia logopedyczna, to nie tylko praca nad aparatem mowy i prawidłową artykulacją. Ćwiczenia logopedyczne mogą być również okazją do dobrej zabawy i pogłębiania relacji dziecka z rodzicami. Śmieszne miny, który często towarzyszą terapii, rozbawią i dziecko, i dorosłego. Wspólne wykonywanie ćwiczeń np. z piórkiem lub balonami może przynieść wszystkim dużo radości.

Rejestracja

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym personelem recepcji.

790 219 220

Godziny pracy
Centrum Propsyche

  • poniedziałek 8.00 - 21.30
  • wtorek - piątek 8.00 - 20.00
  • sobota - niedziela nieczynne
Logo HeadApp- aplikacja neuropsychologiczna.

Nowoczesna aplikacja do neurorehabilitacji

HeadApp to nowoczesne oprogramowanie służące do treningu funkcji poznawczych i rehabilitacji neuropsychologicznej.

W Propsyche, w jednym ośrodku pomoc świadczą: psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci

Bardzo często leczenie psychiatryczne opiera się na działaniach wielotorowych np.: braniu leków, psychoterapii, psychoedukacji, a w przypadku młodzieży także socjoterapii. W Propsyche dostępne są wszystkie wymienione formy pomocy. Co więcej specjaliści ściśle współpracują ze sobą, konsultują się, dzięki czemu terapia jest spójna i może być w razie potrzeby szybko modyfikowana.

Najczęściej zadawane pytania

Tworzymy plan opieki uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta. W tym miejscu odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości osób, które rozważają rozpoczęcie współpracy z logopedą dzieci w Bydgoszczy.

Wizyta u logopedy może być wskazana, jeśli rodzice lub opiekunowie zauważają niepokojące objawy lub zachowania u swojego dziecka związane z mową lub komunikacją. Konsultacja z logopedą jest pożądana, gdy występują np.:
  • opóźnienie w rozwoju mowy (dziecko nie osiąga ustalonych kamieni milowych w rozwoju mowy, na przykład, nie zaczyna mówić pojedynczymi słowami w wieku około 12-18 miesięcy, nie tworzy zdań w wieku około 2-3 lat), 
  • trudności w wymawianiu dźwięków (maluch ma trudności w poprawnym wymawianiu dźwięków mowy lub literek nieadekwatne do jego wieku),
  • mowa dziecka jest trudna do zrozumienia dla innych osób poza rodzicami lub opiekunami,
  • trudności w wyrażaniu myśli i potrzeb werbalnie, co prowadzi do frustracji.

W naszym ośrodku przyjmujemy dzieci, które skończyły drugi rok życia.

Wszystko zależy od sytuacji. Znaczenie ma wiek dziecka i problemy z jakimi się boryka. Czasami terapia trwa kilka tygodni, czasami kilka miesięcy, są także dzieci, które muszą odwiedzać logopedę dłużej.

Spotkanie trwa zazwyczaj od 30 minut do godziny. Dużo zależy od wieku dziecka i jego możliwości skupienia się na ćwiczeniach proponowanych przez logopedę.

Przygotowanie się do wizyty u logopedy może pomóc w efektywnym wykorzystaniu czasu podczas spotkania. Przynieś ze sobą wszystkie istotne dokumenty dotyczące historii zdrowia dziecka, w tym wyniki badań (zwłaszcza słuchu) i raport z poprzedniej terapii logopedycznej, jeśli taka była. Zastanów się, jakie pytania chcesz zadać specjaliście. Tak zaplanuj wizytę, żeby dziecko było wypoczęte, to ważne zwłaszcza w przypadku małych dzieci, dla których ćwiczenia logopedyczne mogą być dość męczące.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Poniższe artykuły napisane zostały dla Twojego zdrowia i rozwoju przez specjalistów Propsyche
Propsyche oferuje fizjoterapię niemowląt i dzieci
niemowlęta i dzieci
Zespół PROPSYCHE

Fizjoterapia i masaż niemowląt oraz dzieci – metody

Metody: NDT Bobath, PNF, PTR a także integracja sensoryczna oraz masaż są często wykorzystywane w fizjoterapii niemowląt i dzieci. Na czym polegają? Kiedy się je stosuje?  Rehabilitacja najmłodszych wymaga wiele cierpliwości, wyczucia, a czasem stosowania kilku różnych metod. Na szczęście jest bardzo wiele sposobów pracy z najmłodszymi, dzięki temu możliwy

Czytaj więcej »