Kurs rozszerzający z zakresu psychologii klinicznej i podstaw psychoterapii dla studentów

Data

9 spotkań, daty poniżej

Harmonogram zajęć

piątki, 16:00 – 19:00

Adres

Lenartowicza 33-35, Bydgoszcz

}

Godziny szkoleniowe

40h

Certyfikat

Tak

Inwestycja

od 190 zł / spotkanie

790,00 1910,00 

Daty spotkań: 13.10.2023, 10.11.2023, 15.12.2023, 12.01.2023, 02.02.2024, 15.03.2024, 19.04.2024, 24.05.2024, 14.06.2024 (1-2 terminy mogą ulec zmianie, potwierdzenie zostanie przekazane najpóźniej na I spotkaniu)

To nas wyróżnia! 

Zajęcia na kursie są realizowane z wykorzystaniem materiału wideo przedstawiającego interakcję terapeuty i pacjenta oraz prezentacji pracy terapeutów na żywo! 

Do kogo kierujemy kurs?

Prezentowany kurs kierowany jest do studentek i studentów psychologii od 2 roku wzwyż. Jego celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu psychologii klinicznej i psychoterapii, w szczególności w zakresie psychopatologii i diagnozy psychologicznej oraz wzbogacenie kształcenia akademickiego. Kurs szczególnie polecamy osobom, które rozważają w przyszłości rozpoczęcie szkolenia psychoterapeutycznego. Jest to świetne wprowadzenie!

Kurs przeznaczony jest wyłącznie dla studentek i studentów psychologii i został przygotowany z myślą o nich!

Szkolenie psychologiczne online

Jak wyglądają zajęcia?

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu od października do czerwca w piątki w dwóch blokach. Blok pierwszy poświęcony będzie interaktywnej prezentacji danego zagadnienia, natomiast drugi blok będzie przeznaczony na prezentację i omówienie sytuacji z gabinetu psychologicznego i psychoterapeutycznego, analizę materiału klinicznego (m.in. dane z wywiadu, testy psychologiczne, fragmenty sesji psychoterapeutycznych). 

Formuła comiesięcznych spotkań ma nie tylko umożliwić podnoszenie praktycznej wiedzy z zakresu psychologii klinicznej i psychoterapii, ale także motywować i inspirować do ukierunkowanych własnych poszukiwań i dalszego szkolenia. Uczestnicy kursu otrzymają także dostęp do materiałów do pracy własnej przed lub po spotkaniu. Materiały przed spotkaniem będą proponowane dla osób chętnych w celu wyrównania poziomu grupy. Główny nacisk w trakcie spotkań będzie położony na kształtowanie w uczestnikach klinicznego psychologicznego myślenia o osobie.

Przed zajęciami uczestnicy otrzymują materiały do samodzielnej lektury, w oparciu o które przygotowujemy teoretyczny blok wprowadzający. Oczywiście nie zamieszczamy w naszych prezentacjach bloku skopiowanego tekstu. Lektura jest zadaniem domowym. Podczas prezentacji tłumaczymy jak teoria ma się do praktyki oraz ilustrujemy materiał licznymi przykładami.

Jakie tematy realizujemy?

 1. Psychoterapia a inne formy pomocy psychologicznej
 2. Pierwszy kontakt z psychologiem/psychoterapeutą
 3. Znaczenie relacji w kontakcie terapeutycznym
 4. Zjawisko oporu
 5. Zaburzenia afektywne – depresja
 6. Depresja a problemy osobowościowe
 7. Wprowadzenie do psychofarmakologii na przykładzie leczenia zaburzeń depresyjnych
 8. Zaburzenia osobowości
 9. Zagadnienie seksuologiczne w gabinecie psychologa/psychoterapeuty

Tematyka szkoleń może zostać zmodyfikowana pod wpływem potrzeb zgłoszonych przez grupę, m.in. o spotkania dotyczące psychoterapii uzależnień, profilaktyki depresji i zaburzeń lękowych poprzez mindfulness/uważność, konsultacja psychologiczna z parą.

  Na zajęciach wykorzystujemy nagrania wideo sesji terapeutycznych

  kurs dla studentów psychologii

  Dobrze wiemy, że obraz potrafi wyrazić więcej, niż tysiąc słów. Jedną z podstawowych trudności w wyobrażeniu sobie przez osobę, która planuje zostać w przyszłości psychoterapeutą, tego, jak faktycznie wygląda praca w gabinecie terapeutycznym jest to, że w ramach studiów spotykamy się najczęściej z opisem słownym. Teoretyczne opracowania wiodą prym nad zapisem przebiegu sesji. Co więcej, tak przygotowany materiał jest często wzorcowy, dobrze przemyślany i zaplanowany. W przygotowanej przez nas bibliotece filmów szkoleniowych znajdują się nagrania niewyreżyserowane. Choć w torole pacjentów wcielili się profesjonalni aktorzy i inny terapeuci, to osoba prowadząca sesję nie wiedziała, co za chwilę zostanie wypowiedziane. Dzięki temu uzyskaliśmy materiał, który pokazuje warsztat psychologa z różnych stron. Pokazujemy zarówno to, co działa, jak i to, co utrudnia kontakt.

  Spotkania będą prowadzone przez dyplomowanych psychoterapeutów, wykładowców akademickich, psychologów klinicznych, lekarza psychiatrę oraz przez innych zaproszonych gości. Pomimo, iż tematy spotkań pokrywają się z programem studiów na kierunku psychologia, zawarty materiał oraz forma realizacji zostały opracowane tak, aby uzupełniać, a nie powtarzać treści przewidzianych programem studiów z naciskiem na prezentacje realnych sytuacji klinicznych z pracy osób prowadzących.

  Zupełnie inny rodzaj kształcenia psychologicznego! Poznaj dotychczasowe opinie!

  „Kurs był świetnym dopełnieniem trzeciego roku studiów! Usystematyzował ważne treści, ale przede wszystkim – w czasie kiedy powoli trzeba decydować o swojej przyszłej ścieżce zawodowej – pokazał, jak wygląda praca psychoterapeuty od strony praktycznej. Żaden podręcznik nie zastąpi takiego doświadczenia!”

  Aleksandra Perfikowska

  studentka psychologii

  „Kurs okazał się strzałem w dziesiątkę! Mimo, że niektóre kwestie, w programie kursu, były już przeze mnie znane to zawsze pojawiały się nowe istotne informacje oraz wskazówki, które przekazywali prowadzący. Z mojej perspektywy, najbardziej podobały mi się zajęcia, których przewodnim tematem była depresja, ponieważ została ona świetnie omówiona, pokazano nam ciekawe narzędzie do jej oceny. Bardzo wnoszące były zajęcia z Panią psychiatrą, która opowiedziała nam o leczeniu depresji i uświadomiła mi, jak ważna jest to kwestia również z perspektywy psychologa. Na zajęciach mogliśmy też zobaczyć jak wygląda praca psychoterapeuty, na specjalnie stworzonych w tym celu filmikach, co mi bardzo się podobało. Dostawaliśmy również różne zadania, które omawialiśmy w mniejszych grupach, a następnie wszyscy wspólnie, co było dla mnie odpowiednią metodą. Moim zdaniem ten kurs był bogaty w wiedzę, dowiedziałam się na nim wielu cennych informacji, nie tylko teoretycznych, ale także uzyskałam wiele praktycznych wskazówek. Myślę, że sukces tego kursu tkwi w prowadzących, którzy słuchali naszych opinii i dostosowywali zajęcia pod uczestników, a przede wszystkim zawsze z wielką pasją opowiadali o swojej pracy i nie opuszczał ich dobry humor!”

  Lidia Słowińska

  studentka psychologii

  „Uczestnictwo w kursie było naprawdę ciekawym i rozwijającym doświadczeniem. Bardzo cenię sobie to, że przekazana widza teoretyczna, jak i praktyczna była rozszerzeniem tego czego dotychczas  doświadczyłam studiując. Spotkania zdecydowanie zyskiwały na wartości, dzięki możliwości dzielenie się swoimi odczuciami, wrażeniami, poprzez grupową interakcje. Szkolenie odczarowuje „sztywną” psychologię. W zamian daje perspektywy różnych dróg i możliwości rozwoju w zawodzie psychologa.”

  Marta Siemienik

  studentka psychologii

  Kurs dla studentów psyhcologii

  „Kurs wniósł bardzo dużo w moje rozumienie psychologii klinicznej. Profesjonalizm szkolenia w postaci materiałów do zajęć, prezentacji, opisów przypadków, a przede wszystkim nagrań wideo z sesji przerósł moje oczekiwania i pozwolił zobaczyć jak pewne rzeczy wyglądają w praktyce, czego nie doświadczyłem na studiach. Prowadzący w postaci psychoterapeutów i psychiatry zarażali pasją do przedstawianych tematów, potrafili wytłumaczyć nawet najtrudniejsze koncepcje w zrozumiały dla uczestniczących sposób i udzielali wyczerpujących wypowiedzi na każde zadane pytania. Świetne szkolenie, polecam każdemu kto rozważa zawód psychoterapeuty!”

  Jakub Jankowski

  student psychologii

  „Bycie uczestniczką rocznego kursu sprawiło, że moja wiedza uzyskana w trakcie studiów została pogłębiona i poparta praktyką przekazaną podczas spotkań. Szczególnie atrakcyjnym elementem kursu były filmiki z przypadkami pacjentów i omawianie ich z całą grupą. Prowadzący dołożyli wszelkich starań, by szkolenie przebiegło w miłej atmosferze, pełnej rzetelnej wiedzy oraz narzędzi do pracy. Szalenie dziękuję!”
  Martyna Krawczyk

  studentka psychologii

  „Kurs w PROPSYCHE to było niesamowite doświadczenie. Sposób przekazywania wiedzy był przystępny, kreatywny i urzekający. Na następne zajęcia czekałam zawsze z ogromnym zniecierpliwieniem, bo to była sama przyjemność. Najbardziej doceniam to, że Pani Hanna i Pan Łukasz pokazali mi i innym uczestnikom, że ta psychologia wcale nie jest czarną magią. Dali nam ogromną wiedzę, narzędzia i przede wszystkim informacje przydatne w przyszłości, o których na studiach nie ma w ogóle mowy. Najbardziej chyba doceniam szczerość prowadzących, widać, że robią to z pasji i miłości do psychologii i młodych ludzi. Skorzystam jeszcze nie raz z oferty PROPSYCHE.”

  Julia Juszczak

  studentka psychologii