Weekendowe warsztaty
„Kobieca strona mocy – regeneracja i rozwój!”
warsztaty dla kobiet, które pragną żyć bardziej
UWAŻNIE I ŚWIADOMIE
Data
1-3.10.2021
(szczegóły w opisie wydarzenia)
Adres
RYBAKÓWKA
Sokole Kuźnica 3, 86-013 Mąkowarsko
Możliwa płatność na raty!
Jeśli chcesz rozłożyć płatność na 2-3 raty 0%, zadzwoń lub napisz do nas 🙂
Dla kogo?
Koniecznie rozważ uczestnictwo w tym wydarzeniu, jeśli jesteś…
- zestresowana, zmęczona prozą życia, codziennymi troskami, sytuacją pandemiczną, być może zbyt długim przebywaniem w domu,
- chcesz odzyskać spokój i pobudzić swoją energię,
- potrzebujesz zmotywować się do działania,
- chcesz znaleźć sposób na kochanie i cieszenie się życiem,
- potrzebujesz trochę czasu dla siebie,
- potrzebujesz zrelaksować się i spędzić kilka dni sama,
- jesteś otwarta na nowe doświadczenia,
- chcesz nauczyć się żyć bardziej świadomie,
- pragniesz poczuć silniejszą więź ze sobą i pobudzić swoje wnętrze, ale nie wiesz od czego zacząć,
- a może żadne z powyższych po prostu chcesz się wyrwać z domu i od obowiązków 😉

Uczestnictwo w warsztacie pomoże Tobie…
– przejąć kontrolę nad ciałem i własnymi myślami,
– uważniej odbierać sygnały z ciała informujące o napięciu i stresie,
– zredukować stres i napięcie poprzez konkretne ćwiczenia
– pozbyć się negatywnych myśli o sobie i innych,
– podejść do siebie z większą życzliwością i akceptacją,
– nauczysz się prostych technik na poprawę swojego samopoczucia i zdrowia, które możesz zastosować od zaraz!

Oferta dla kobiet w każdym wieku! Zabierz koleżanki, córkę, mamę i wspólnie zafundujcie sobie świetny rozwojowy weekend!
Nasze atuty!
Mała grupa
Kilkunastoosobowa grupa zapewnia intymną atmosferę pełną otwartości, dobrej integracji i pewność, że trenerzy będą przy Tobie zawsze, gdy tego potrzebujesz.
Serdeczni prowadzący
Będziesz pod skrzydłami terapeutów i trenerów o indywidualnym podejściu i z wieloletnim doświadczeniem. Uczestniczą w całym programie, co da Ci wiele okazji do rozmów o tym, co jest dla Ciebie najważniejsze.
Aktywne działanie
Nasze warsztaty są oparte o zasadę „20% wiedzy, 80% praktyki”. W trakcie tego wyjazdu przećwiczysz różne techniki rozwojowo-terapeutyczne, rozwiązując własne problemy i poznając nowe narzędzia do samodzielnej pracy nad sobą.
Atrakcyjny program
Oprócz pracy warsztatowej, pomożemy Ci oderwać się od codzienności i głęboko odetchnąć. Rano zrobimy wspólną sesję praktyki uważności, po śniadaniu czekają na Ciebie warsztaty rozwojowe, a po warsztatach masz czas dla siebie aby odpocząć i zrelaksować się w pięknym otoczeniu przyrody.
Wyjątkowe miejsce!
Rybakówka to gospodarstwo agroturystyczne dla osób z wysokimi wymaganiami, położone w samym sercu Zalewu Koronowskiego. O urokach tego miejsca decyduje specyficzne ukształtowanie geograficzne, a głównie rzeźba doliny Brdy. Wyjątkowo czyste wody rzeki Brdy stanowią jeden z najpiękniejszych w Europie szlaków kajakowych.
Zachęcamy do zapoznania się z galerią prezentującą uroki ośrodka Rybakówka tutaj.
Program ramowy!
Piątek
- od 14:00 możliwość zakwaterowania w obiekcie Rybakówka
- 17:00 powitanie – przedstawianie programu warsztatów, wprowadzenie i wspólna praktyka uważności
- 19:00 kolacja (praktyka uważności – jedzenie uważne)
- 20:00 uważna degustacja wina, wieczorne ognisko
Sobota
- 8.30 praktyka uważności
- 9.30 śniadanie
- 10.00 warsztat
- 11.30 przerwa
- 12.00 warsztat
- 14.00 obiad
- 16.30 warsztat z praktyką uważności
- 19.00 kolacja
- czas wolny/rozmowy/integracja
Niedziela
- 8.30 praktyka uważności
- 9:30 śniadanie
- 10:30 podsumowanie warsztatów – rozmowa o refleksjach i zakończenie
- wykwaterowanie z pokoi (dla chętnych możliwość późniejszego wykwaterowania w uzgodnieniu z ośrodkiem)
Ostateczny program może różnić się od zaprezentowanego
Zajęcia rozwojowe!
Ja dla Siebie
Każdego dnia dajemy siebie innym, swój czas, uwagę, troskę. Na naszym spotkaniu chcemy namówić Ciebie, na byciu bliżej siebie. W tej części modułu skupimy się na Tobie i na Twoich potrzebach. Wspólnie sprawdzimy ile dajesz sobie, i jak dbasz o to, by czuć, że jesteś przez siebie samą zaopiekowana.
Ja i moje granice
Ta część będzie poświęcona szanowaniu siebie poprzez stawianie zdrowych granic. Sprawdzisz jaka jest sfera Twojego komfortu. Jaka jest różnica pomiędzy stawianiem granic sobie a innym ludziom. Czy Ty widzisz różnicę w tym działaniu ? Zauważysz kto jest blisko Ciebie bo tego chcesz, a kto dlatego bo nie umiesz postawić granicy. Jeśli zobaczysz własne granice i poczujesz ich wartość wówczas to Ty będziesz decydować kto może być blisko Ciebie – bo tego właśnie chcesz lub kto powinien być dalej bo taka jest twoja decyzja.
Ja i moje ciało
Ostatnia część to praca z ciałem. Nawiązanie kontaktu z własnym wnętrzem jest możliwe tylko wtedy, gdy zadbasz o swoje ciało. W dzisiejszym świecie, często to dbanie jest rozumiane w przeciwny sposób. Chcemy zachęcić Cię do skupienia się na odczuciach z ciała, na rozumieniu i podążaniu za jego sygnałami. Pozwól sobie na ukochanie i rozpieszczanie tych części którym poświęcasz dużo negatywnej uwagi. Skup się na sobie i na akceptacji tego co masz, odkryj z czego możesz czuć się dumna, odnajdź się w spójności jaką jest Twoje wnętrze i ciało.
Lokalizacja wydarzenia!
Rybakówka
Zabrakło na stronie informacji?
Masz pytania? Nie wiesz, czy jest to oferta dla Ciebie?
Chętnie z Tobą o tym porozmawiamy. Skorzystaj z formularza lub zadzwoń na numer (+48) 790 219 220.
Jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo?
- Sala zapewnia wymagany obostrzeniami dystans między uczestnikami,
- użyczony sprzęt do ćwiczeń jest przed zajęciami dezynfekowany,
- w zajęciach można uczestniczyć w maseczkach, można też przynieść własną matę, poduszkę do medytacji, kocyk,
- wszystkich uczestników prosimy o szczególną dbałość o higienę (częsta dezynfekcja rąk),
- jeśli ktoś z Państwa zaobserwował u siebie objawy przeziębienia, czy grypopodobne (np. podwyższona temperatura, ból mięśni) - prosimy o odpowiedzialną postawę i konsultację z lekarzem przed przyjściem na zajęcia.
Jak wygląda praktyka uważności?
Praktyka uważności, którą zaproponujemy na warsztatach opiera się na kursie MBSR – najbardziej popularnym program uważności w radzeniu sobie ze stresem na świecie. MBSR prof. Jona Kabat Zinna z Kliniki Redukcji Stresu w Massachusetts – jest też najlepiej przebadany pod kątem skuteczności. Polepsza parametry zdrowia fizycznego: obniża ciśnienie krwi, przywraca sen i redukuje chroniczny ból. Korzystnie wpływa na psychikę i emocje: ułatwia koncentrację, zmniejsza poziom lęku i irytacji. Wzmacnia odporność i wycisza umysł. Uczy jak świadomie postępować, gdy pojawia się sytuacja trudna. Ćwiczy regenerację przez oddech, podpowiada jak traktować myśli, które nakręcają stres i pokazuje jak radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami. Udział w treningu to spora dawka przydatnej wiedzy, ale najważniejsza jest praktyka – zarówno w grupie, jak i samodzielnie w domu. Spotkania w grupie odbywają się raz w tygodniu i trwają 2,5h, w domu ćwiczy się codziennie 30-60 min.
Rozwijanie uważności przygotowuje do doświadczania życia w zupełnie nowy sposób. Tak, by świadomie przyglądać się sytuacjom, ludziom i sobie – bez pośpiechu i bez presji. To pozwala decydować, w co się angażować, bo mamy na to wpływ, a z czego zrezygnować, skoro wpływu nie mamy. Uważność uczy też mądrze odpoczywać, robić pauzę między aktywnościami, troszczyć się o siebie nawet wtedy, gdy wydaje się to niemożliwe. Kiedy jesteśmy uważni, potrafimy odbierać i rozumieć sygnały, które wysyła zmęczone ciało i świadomie zatroszczyć się o siebie. Nawet gdy otoczenie jest niespokojne, możemy odnaleźć spokój w swoim wnętrzu. Dzięki temu, że obserwujemy myśli i emocje, one już nad nami nie panują. Zyskujemy spokój i siłę woli, by lepiej funkcjonować w życiu.
Informacje o osobach prowadzących:

Barbara Golasik
pedagog, psychoterapeuta, trenerka grupowa
Od 15 lat pracuje jako terapeuta, prowadzi terapie grup oraz spotkania indywidualne, warsztaty rozwojowe dla kobiet i szkolenia z zakresu rozwoju umiejętności miękkich.

Dorota Wojtczak
trener uważności, komunikacji i redukcji stresu
Trenerka z wieloletnim stażem w pracy z grupami w różnych obszarach szeroko rozwoju osobistego i zawodowego. Certyfikowana nauczycielka kursów MBSR, MBCT oraz compassion.

Aleksandra Grzybowska-Lińska
pedagog, terapeuta behawioralny, ACT oraz MBTT, trenerka grupowa
Od 15 lat pracuje jako terapeueta, prowadzi szkolenia i warsztaty z wykorzystaniem uważności, terapii tańcem i ciałem. Jest współtwórcą Centrum Aktywnej Kobiety i wiceprezesem Fundacji Wytwórnia Marzeń. W trakcie szkolenia Somatic Experiencing trauma therapy.